Uspjeh riječkih atletičara

Juniori i juniorke Kvarnera prvaci na Pojedinačnom i ekipnom PH-u u planinskom trčanju

Juniori i juniorke Kvarnera

RIJEKA Juniori i juniorke Kvarnera osvojili su titulu ekipnih državnih prvaka na Pojedinačnom i ekipnom prvenstvu Hrvatske u planinskom trčanju, domaćin kojega je bio Mrkopalj. Ivan Vuletić, Ante Čavar i Antonio Ban zlato su osvojili zbrojem rezultata u pojedinačnoj utrci dugoj 5,75 kilometara istrčavši je za 1:19.44 minuta.

Pritom je Ivan Vuletić osvojio i zlato u pojedinačnoj konkurenciji prošavši ciljem za 25:06 minuta, Ante Čavar je dionicu dugu 5,75 kilometara odradio za 27:19 minuta i ostao korak do postolja, Antonio Ban zauzeo je peto mjesto (27:19), dok je Filip Cvijetić bio šesti (27:37).

Juniorke Sara Superina, Ana Tibljaš i Vida Deković također su osvojile naslov najbolje hrvatske ekipe, a za zlato im je trebalo 1:47.38 minuta. Sara Superina je osvojila i pojedinačno srebro (31:35), Ana Tibljaš broncu (32:22), Vida Deković osvojila je četvrto mjesto (43:41), a Jana Jovanović je utrku dugu 5.75 kilometara okončala na petoj poziciji (36:40).

Kadetski pogon Kvarnera nastupio je na Kupu i ekipom prvenstvu Hrvatske u Varaždinu. Kvarner je u ukupnom poretku klubova u Kupu bio sedmi sa 119,5 bodova, od čega su kadetkinje osvojile 74,5 bodova i zauzele šesto mjesto, dok je kadetima pripalo 45 bodova, što im je bilo dostatno za 11. poziciju. Kadetski pogon Liburnije zauzeo je 20. mjesto sakupivši 15 bodova, dok je Grobnik bio 21. sa 11 bodova. Pobjednik Kupa u obje konkurencije je zagrebački Agram, koji je i osvajač naslova ekipnog prvaka Hrvatske.

Kadetkinje Kvarnera bile su pete na Ekipnom prvenstvu Hrvatske sa 4.539 bodova, na istoj su poziciji natjecanje završili i kadeti kojima je pripalo 2.714 bodova.

Najviše bodova Kvarneru u Varaždinu donijeli su Sandra Žilić, pobjednica utrke na 2.000 metara (6:50.62), te pobjednik u bacanju koplja Kenan Halilović (45,16), kao i 300-metrašice Elide Babić (42.54) i Helena Pervan (42.58), koje su osvojile drugo, odnosno treće mjesto.

Najuspješniji predstavnik Liburnije bio je Karlo Glažar osvojivši četvrto mjesto u utrci kadeta na 100 metara prepone (15.21), dok je kod Grobnika najbolji bio Fabijan Zaharija, koji je osvojio treće mjesto u skoku uvis (174 cm).