PREMIERSHIP

Još jedno iznenađenje u engleskom prvenstvu: hrabri Brentford izvukao remi protiv Liverpoola

Vitaly Janelt slavi/Foto: REUTERS

Novak u ligi Brentford hrabro se suprotstavio favoriziranom Liverpool, poveo, pa dva puta hvatao zaostatak da bi na kraju zasluženo osvojio bod.

LONDON Posljednji susretu subotnjeg programa 6. kola engleskog nogometnog prvenstva između Bretforda i Liverpoola donio je spektakl te na koncu podjelu bodova rezultatom 3-3 (1-1).

Brentford je poveo u 27. minuti kada je Pinnock iz velike gužve s dva metra uspio poslati loptu iza Allisona, no samo četiri minute potom Diogo Jota je glavom u mrežu sproveo ubačaj Hendersona za 1-1. Liverpool je prvi put poveo u 54. minuti i 100. premijerligaškim golom Salaha za “redse”, on je odlično reagirao na ubačaj Fabinha.

Odgovor Brentforda uslijedio je u 63. minuti kada se u novoj gužvi pred gostujućim vratima najbolje snašao Janelt za 2-2, no domaći su opet primili pogodak samo četiri minute nakon što su ga postigli. Ovoga puta je Liverpool poveo uz dosta sreće jer je udarac Jonesa s više od 20 mezata na putu prema golu pogodio Janssona i postao neuhvatljiv za Rayu. Ipak, Brentford je smogao snage za novo poravnanje zahvaljjući Wissi koji je u 82. minuti izbjegao zaleđe.

Liverpool je sada samostalno vodeći na ljestvici sa 14 bodova, jednim više od Manchester Cityja, Chelseaja, Manchester Uniteda i Evertona, dok je Brentford deveti s devet bodova.