Premier liga

Ivan Perišić debitirao za Tottenham, Spursi uvjerljivo slavili nad Southamptonom

Perišić je na travnjak stupio kada je već bilo 4-1 za njegovu novu momčad iako je Southampton poveo

LONDON Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Perišić ušao je u igri u 66. minuti za Tottenham Hotspur u 4-1 (2-1) domaćoj pobjedi protiv Southamptona u susretu 1. kola nove sezone engleskog prvenstva.

Bio je to Perišićev debi u službenim utakmicama za “pijetlove” u koje je stigao iz milanskog Intera po završetku prošle sezone.

Perišić je na travnjak stupio kada je već bilo 4-1 za njegovu novu momčad iako je Southampton poveo. Kapetan gostiju Ward-Prowse u 12. je minuti liepim “drop-kickom” svladao Llorisa, ali već do poluvremena domaći su preokrenuli. Sessegnon je u 21. mi nuti utrčao na drugu vratnicu i glavom proslijedio ubačaj Kuluševskog u mrežu za 1-1, da bi 10 minuta potom Dier postigao još jedan pogodak glavom na ubačaj Sona za 2-1.

U nastavku je prvo Salisu nspretnom reakcijom u 61. minuti pogodio vlastitu mrežu da bi dvije minute potom Kuluševski golom okrunio sjajnu predstavu.