HNL

ISTRA 1961 – RIJEKA 0:2! Riječani nastavili prekrasan niz pobjeda za “plus pet” na vrhu ljestvice

Foto V. MAVROVIĆ/HNK RIJEKA

Fruk i Goda donijeli su Bijelima novu pobjedu

RIJEKA Nogometaši Rijeke u Puli su u derbiju slavili 2:0 pogocima Fruka (30′) i Gode (85′).

Ovom pobjedom Riječani su ponovo pobjegli Dinamu na pet bodova prednosti na samom vrhu ljestvice, iako imaju odigranu utakmicu više.

90+6. minuta KRAJ! Rijeka je uzela nova tri boda!

85. minuta GOOOOL! Goda je zapečatio pobjedu Rijeke. Nakon ubačaja iz kuta glavom je zakucao loptu u mrežu.

69. minuta Dobar udarac Pašalića, Majkić se protegnuo i to nekako obranio…

63. minuta Smolčićev oštar ubačaj proletio je kroz peterac. Nitko nije bio ondje da bi loptu pospremio u mrežu.

57. minuta Imali su Riječani sada opasan slobodnjak. Osim toga, u drugom dijelu nije bilo previše šansi.

46. minuta Krenuo je drugi dio. Kod Rijeke dvije promjene. Janković i Marić su izašli, na terenu su Hodža i Obregon.

45+2. minuta Kraj prvog dijela! Rijeka se probudila nakon pogotka te je krenula dominirati na terenu.

39. minuta Tramezzani, trener Puljana, zaradio je sada opomenu zbog prigovora.

30. minuta GOOOOL! Pjaca je napravio dar-mar u šesnaestercu, na kraju je pao te je izgledalo kao da bi mogao biti penal za Rijeku, ali Fruk je brzo pokupio loptu i istu zakucao u mrežu!

29. minuta Lijep okret Fileta i udarac, Labrović je to uhvatio.

20. minuta Još jedna opasnost za Rijeku. Devetak je ubacio, a Ekong na kraju za korak zakasnio pa su Riječani to uspjeli spasiti.

14. minuta Marešić je imao šansu iz slobodnjaka nakon Frukova igranja rukom, i nije to uopće bilo loše. Silovito je pucao te je lopta prošla malo preko grede. Puljanima je ovo već bio četvrti udarac u ovih 14 minuta…

5. minuta Velika šansa Puljana! Rijeka je imala korner, nakon kojeg je Ekong s centra brzo pobjegao gostima. Došao je do šesnaesterca, ali udarac nije bio kvalitetan…

1.minuta Počela je utakmica! Stadionom u Puli ori se navijanje Riječana…

ISTRA 1961 – RIJEKA 0:2

Stadion Aldo Drosina. Sudac: Dario Bel (Osijek). Strijelci: 0:1 Fruk (30′), 0:2 Goda (85′).

ISTRA 1961 (5-4-1): Majkić, Kadušić, Koski, Majstorović, Marešić, Devetak, Vuk, Blagojević, Petrusenko, Ekong, Filet.

RIJEKA (4-1-4-1): Labrović, Smolčić, Galešić, Radeljić, Goda, Selahi, Pašalić, Fruk, Janković, Pjaca, Marić.