Serie A

Inter razbio Udinese za povratak na vrh ljestvice

MILANO Nogometaši Intera vratili su se na vrh ljestvice talijanskog prvenstva sigurnom 4-0 (3-0) domaćom pobjedom protiv Udinesea u susretu 15. kola.

Susret je bio riješen između 37. i 44. minute kada je Inter postigao tri gola. Calhanoglu (37-11m) je s bijele točke “probio bunker” gostiju, a ubrzo potom su Dimarco (42) i Thuram (44) povisili na 3-0, da bi konačni rezultat postavio prvi strijelac Serie A Lautaro Martinez (84) u samoj završnici.

Vodeći Inter sada ima 38 bodova, dva više od drugog Juventusa, dok je Udinese ostao 16. sa 12 bodova.

Ranije u subotu je hrvatski reprezentativni veznjak Mario Pašalić igrao do 87. minute za Atalantu u 3-2 (1-1) domaćoj pobjedi protiv Milana. Domaće je dva puta u vodstvo dovodio Lookman (38, 55), gosti su se vraćali u igru preko Girouda (45+3) i Jovića (80), ali nakon što je Muriel (90+5) fantastično petom iz punog trka prevario Maignana za 3-2 više nije bilo vremena i za treće poravnanje. Ovom pobjedom Atalanta je skočila na sedmo mjesto sa 23 boda, koliko ima i šesta Fiorentina, dok je treći Milan ostao na 29 bodova.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Verona i Lazio su igrali 1-1 (0-1). Gosti iz Rima su poveli golom Zaccagnija (23), ali nakon brojnih propuštenih prilika uslijedilo je još jedno razočaranje za njih nakon što je Henry (70) poravnao na 1-1. Toma Bašić ostao je na klupi Lazija koji je deveti sa 21 bodom, dok je Verona 17. sa 11 bodova, koliko ima i 18. Empoli koji je u zoni ispadanja, ali i koji će u ponedjeljak ugostiti Lecce.