Tenis

Hrvatska tenisačica ostala bez gema u prvom kolu WTA turnira, meč završen za 49 minuta

Foto PIXSELL

To je za Fett najuvjerljiviji poraz na WTA Touru, a samo je još jednom u seniorskoj konkurenciji poražena bez osvojenog gema, na ITF turniru u Šibeniku

HONG KONG Hrvatska 26-godišnja tenisačica Jana Fett (WTA – 196.) ostala je bez gema u dvoboju prvog kola WTA turnira u Hong Kongu, a 32-godišnjoj Ruskinji Anastaziji Paljučenkovoj (WTA – 61.) je za pobjedu 6-0, 6-0 trebalo 49 minuta.

Tijekom meča Vrbovčanka nije uspjela doći do gem-lopte, kad je bila na servisu, a jedinu priliku za osvajanje gema imala je u drugom setu, kad je kod vodstva Pavljučenkove od 2-0 došla do dvije ‘break’-lopte.

To je za Fett najuvjerljiviji poraz na WTA Touru, a samo je još jednom u seniorskoj konkurenciji poražena bez osvojenog gema, na ITF turniru u Šibeniku 2013., kad ju je sa 6-0, 6-0 svladala buduća pobjednica Roland Garrosa (2021.), Čehinja Barbora Krejčikova.