Bravo!

HRVATSKA IMA ZLATO Matea Jelić u dramatičnom finalu Igara slavila protiv Britanke Williams i okitila se najsjajnijim odličjem

Matea Jelić/Foto PIXSELL

TOKIO Hrvatska predstavnica u taekwondou Matea Jelić osvojila je zlatno odličje na Olimpijskim igrama u Tokiju! Kninjanka je u finalu u kategoriji do 67 kilograma slavila protiv Britanke Lauren Williams 25:22.

U treću se rundu ušlo s rezultatom 10:10, samo deset sekundi prije kraja Britanka je imala prednost 21:18, ali je hrvatska sportašica sjajno završila meč.

Jelić je aktualna europska prvakinja u taekwondou u ovoj kategoriji te je do finala došla pobjedom protiv Amerikanke Paige McPherson čime je osigurala prvu medalju za Hrvatsku na ovim Igrama. Drugu medalju je osvojio Toni Kanaeta, on se danas okitio broncom, također u taekwondou.