HRVATSKA – ARMENIJA 1:0! Vatreni idu na EURO!

Foto PIXSELL

Budimir donio veliku pobjedu Hrvatskoj

ZAGREB Hrvatski nogometaši pobijedili su Armeniju na Maksimiru i osigurali EURO 2024., što će se održati u Njemačkoj.

Jedini gol postigao je Ante Budimir.

90+3. minuta KRAJ! Hrvatska je izborila plasman na EURO 2024.!

89. minuta Sjajno je Marco Pašalić podvalio svom prezimenjaku Mariju, kroz noge je lopta prošla igraču Armenije. Mario je potom ubacio u peterac, ali spriječila je to obrana Armenije.

84. minuta Budimir i Majer izlaze, a na terenu su Baturina i Sučić.

76. minuta Nevjerojatno je što sve može obraniti Čančarević… Sada je Brozović iznenađujuće opalio s 20-ak metara, ali i to je došlo do ruku vratara…

69. minuta Ušao je i Rijekin Marco Pašalić umjesto Kramarića.

65. minuta Ponovo se ističe Čančarević, sada je i Gvardiol tukao, ali i to je uhvatio vratar gostiju.

57. minuta Sjajno danas brani Čančarević, Prvo je skinuo udarac Kramarića iskosa iz daljine, a potom i iz blizine Pašalića.

54. minuta Nezgodan ubačaj odnosno udarac Armenaca, Livaković je to spremno uhvatio.

50. minuta Juranović mijenja Stanišića.

46. minuta Počelo je drugo poluvrijeme, u sastavu Hrvatske se dogodila i jedna promjena. Mario Pašalić je u igri umjesto Ivanušeca. Armenija je u svlačionici ostavila Zelarajana, dok je u igri Bičakčjan.

45+1. minuta Kraj prvog dijela. Koji trenutak ranije je i Brozović odlučio pucati s nekih 20 metara i to je prošlo blizu vratnice.

44. minuta Sada je i Modrić iz velike daljine iznenadio Čančarevića, koji je ipak uhvatio loptu.

43. minuta GOOOOL! Sosa je lijepo ubacio s lijeve strane točno na Budimira, koji je malo spustio glavu i ubacio loptu u gol!

32. minuta Hrvatska ponovo komplicira, lopta je išla po šesnaestercu dok se Ivanušec nije odlučio za udarac, ali to je otišlo pored gola.

30. minuta Zaspala je obrana Vatrenih i sada nas je spasio Livaković. Hovhannisjan se sjurio s desne strane nakon dubinske lopte i sam došao ispred Livakovića, koji je srećom obranio njegov dobar udarac.

23. minuta Prvi pokušaj Armenaca i odmah itekako opasan. Ubacili su gosti s lijeve strane, a Sosa je otklonio opasnost, da bi kasnije bio dosuđen i prekršaj u napadu.

22. minuta Čančarević bez problema hvata udarac Budimira, koji je ponovo glavom pucao. Lopta se od travnjaka odbila u ruke vratara Armenije.

18. minuta Hrvatska dominira, ali nema preopasnih prilika. Sada je najbolju imao Budimir koji je glavom tukao nakon ubačaja Kramarića, ali Čančarević je bio spreman.

12. minuta Wales je poveo protiv Turske te Hrvatska trenutno ne ide direktno na EURO.

10. minuta Sosa pa Ivanušec su ubacili centaršut, ali nisu uspjeli pronaći nikoga od suigrača.

8. minuta Imala je Hrvatska sada i drugi korner na utakmici, oba je izveo Modrić, ali nije bilo opasnosti za goste.

1.minuta Počela je utakmica na Maksimiru.

Uoči utakmice: Josip Pivarić i Milan Badelj su uoči starta dobili i prigodne poklone kao zahvalu za doprinos hrvatskoj reprezentaciji.

HRVATSKA – ARMENIJA 1:0

Stadion Maksimir. Sudac: Ivan Kružilak (Slovačka). Strijelci: 1:0 Budimir (43′).

HRVATSKA (4-3-3): Livaković, Stanišić, Šutalo, Gvardiol, Sosa, Modrić, Brozović, Majer, Kramarić, Budimir, Ivanušec.

ARMENIJA (4-3-3): Čančarević, G. Harutjunjan, Mkrtčjan, Calisir, Tiknizjan, Hovhannisjan, Spertsjan, H. Harutjunjan, Ranos, Sevikjan, Zelarajan.