Četvrta NL NS Rijeka

Halubajci osmicom potopili Klanjce na Brnasima, domaćin nije gostima dopustio niti ozbiljniji dolazak na njihovu polovicu

Tomislav Volarić

Adriano Hunčak čestita Mihovilu Jeronimu Klapanu u društvu Ivora Weitzera i Filipa Šimića/Foto S. DRECHSLER

Igrači Halubjana riješili su utakmicu već u prvom poluvremenu preko Klapana (8’) i Weitzera (10’, 40’). U drugom poluvremenu golove su postigli Šimić (47’), Kuši (72’, 83’) i Kučinić (90+1’)

VIŠKOVO Utakmica 10. kola 4. NL NS Rijeka: Halubjan – Klana 8:0 (3:0). Igralište Brnasi. Gledatelja: 200. Sudac Alen Dokuš (Pula) 7. Pomoćnici: Radovan (Rovinjsko selo) i Barbić (Rijeka). Strijelci: 1:0 Klapan (8’), 2:0 Weitzer (10’), 3:0 Weitzer (40’), 4:0 Šimić (47’), 5:0 Mance (54’), 6:0 Kuši (72’), 7:0 Kuši (83’), 8:0 Kučinić (90+1’). Žuti kartoni: Šimić, Kučinić (Halubjan), Purković, Laginja (Klana).

HALUBJAN: Vidović 6, Hunčak 6 (od 65’ Kuši 7,5), Pašuld 6, Weitzer 8 (od 55’ Radan 6,5), Ilić 6,5 (od 55’ Rogulj 6,5), Šimić 7, Mandić 7,5, Mance 6,5, Dedić 6,5 (od 55’ Terlević 6,5), Klapan 7 (od 65’ Kučinić 7), Ivančević 7.

KLANA: Crnković 5,5, Marčelja 6, Ivkić 6 (od 46’ Laginja 6), Milković 6, Dujmović 5,5, Iskra 6, Purković 6,5, Juničić 6 (od 58’ Ciceran 6), Lazarević (od 83’ Varljen -), Corallini 6 (od 31’ Šnajdar 6), Jeletić 6 (od 58’ Marinac 6).

Halubjan je protiv Klane odigrao rutinsku utakmicu u kojoj gostima ne samo da nije dopustio postizanje zgoditka, nego čak ni ozbiljniji dolazak na njihovu polovicu. Mihovil Jeronim Klapan je već u 8. minuti iskoristio lošu reakciju obrane Klane i mirno poentirao za 1:0. Samo dvije minute kasnije, nakon sjajne izmjene brzih pasova na desnoj strani, Ivor Weitzer je mirno povećao vodstvo domaćina – 2:0. Isti je igrač topovski opalio s dvadesetak metara u 40. minuti i lijepo zabio za 3:0, rezultat s kojim se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme započelo je u sličnom tonu kao i prvo pa je tako golijadu domaćina već u 47. minuti otvorio Filip Šimić nakon duplog pasa u kaznenom prostoru Klane – 4:0. Sedam minuta kasnije među strijelce se upisao i Dino Mandić, koji je liijepim odmjerenim udarcem povećao vodstvo Halubjana – 5:0.

Sanel Kuši se u 72. minuti najbolje snašao u kaznenom prostoru Klane za 6:0, a isti je igrač u 83. minuti kaznio pogrešku u obrani gostiju i lako poentirao za 7:0. Kada su već svi mislili da je utakmica zaključena, Matej Kučinić je stavio »šlag na tortu« prekrasnim pogotkom s 18 metara – 8:0.