Pobjeda uoči uzvrata

Hajduk gubio pa s tri gola preokrenuo i stigao na korak do play-offa Konferencijske lige

Foto PIXSELL

SPLIT Nogometaši Hajduka preokretom su došli do pobjede od 3-1 nad portugalskom Vitoriom u prvoj utakmici 3. kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, koja je u četvrtak odigrana na Poljudu pred 33.000 gledatelja.

Iako je Hajduk bio bolja momčad većim dijelom utakmice, Portugalci su poveli u 61. minuti pogotkom Miguela Mage.

U 67. minuti Splićani su uspjeli izjednačiti, kad je Marko Livaja pogodio vratnicu, a na odbijenu loptu natrčao Emir Sahiti i poslao ju u mrežu. U 75. minuti su Splićani došli do vodstva, a za 2-1 je pogodio Dario Melnjak. Potpuni preokret Hajduku je donio Filip Krovinović golom u 87. minuti.

Uzvratna utakmica u Guimaraesu na rasporedu je u srijedu, 10. kolovoza, s početkom u 18 sati.