BUNDESLIGA

Haaland se vratio nakon mjesec dana i odmah zabio dva pogotka u pobjedi Borussije

Erling Haaland/Foto: REUTERS

Erling Haaland vratio se na teren nakon gotovo mjesec dana pa zabio dva gola u pobjedi Borussije Dortmund 3:1 protiv Mainza u osmom kolu Bundeslige.

BERLIN Nogometaši Borussije preuzeli su vrh Bundeslige nakon što su u 8. kolu u Dortmundu pobijedili Mainz s 3-1.

“Žuto-crne” zvijezde Reus (3) i dvaput Haaland (54-11 m, 90+4) pogađali su mrežu Mainza, za koji je zabio Burkardt (87). Ekipi iz Dortmunda to je šesta pobjedu u prvenstvu, Reusu čak 14. gol u ukupno 20 susreta protiv Mainza, a Haalandu golovi u prvom nastupu od kraja rujna nakon stanke zbog ozljede .

Borussia (D) ima 18 bodova, dva više od Bayerna, koji ima utakmicu manje.

Freiburg i Leipzig su odigrali 1-1. Poveli su gosti golom Forsberga iz penala, a u 64. minuti je izjednačio Wong.Joško Gvardiol je igrao do 78. minute za Leipzig, koji je tek osmi sa sedam bodova manje od lidera.

Eintracht je izgubio u Frankfurtu od Herthe (1-2), a Kristijan Jakić je igrao za domaćine do 69. minute.

Greuther Furth je izgubio doma od Bochuma (0-1) te je ostao zadnji sa svega jednim bodom.