Nogomet

Gruzija prvi put u povijesti ide na EURO! Svladala je Grčku nakon penala za veliki plasman

U utakmici visokog uloga obje momčadi nisu željele previše riskirati tijekom svih 120 minuta igre pa je pobjednik odlučen udarcima s bijele točke

TBILISI Nogometaši Gruzija po prvi će put u povijesti zaigrati na EURU, koji će se od 14. lipnja do 14. srpnja ove godine održati u Njemačkoj, oni su u finalu dodatnih kvalifikacija na svom terenu u Tbilisiju svladali Grčku sa 4-2 (0-0, 0-0) boljim izvođenjem 11-eraca.

U utakmici visokog uloga obje momčadi nisu željele previše riskirati tijekom svih 120 minuta igre pa je pobjednik odlučen udarcima s bijele točke. Četiri od pet gruzijskih igrača bili su sigurni, dok su čak dvojica od četvrtoce Grka bila neprecizna. Vratar Mamardašvili je obranio udarac Bakasetasa već u prvoj seriji dok je Giakoumakis u četvrtoj promašio vrata.

Gruzija će tako ovoga ljeta igrati u skupini F s Turskom, Portugalom i Češkom.