TREĆA HNL ZAPAD

Grobnički pečat u završnici: Grobničan u derbiju 9. kola uvjerljivo svladao Novigrad u Mavrincima

Valentina Prokić

Mateo Vukelić u akciji na sredini terena/Foto: S. DRECHSLER

Crveni su u završnici prvog poluvremena (41’) uspjeli slomiti čvrste goste golom kapetana Vukelića, a pobjedu su u posljednjih 15 minuta susreta potvrdili Pilčić (75’) i Prtenjača (89’)

GROBNIČAN – NOVIGRAD 3:0

MAVRINCI – Utakmica 9. kola Treće HNL – zapad: Grobničan – Novigrad 3:0 (1:0). Stadion Adelija Haramija Beba. Gledatelja: 100. Sudac: Patrik Pavlešić (Duga Resa) – 5. Strijelci: 1:0 Vukelić (41’), 2:0 Pilčić (75’), 3:0 Prtenjača (89’). Žuti kartoni: Pilčić, Kurilić, Golić, Prtenjača (Grobničan), Dukađin, Frigan (Novigrad). Crveni karton: Srđan Radonjić (84’-trener Novigrada, psovanje suca).

GROBNIČAN: Srok 6,5, Golić 6, Kurilić 6 (od 81’ Tešić -), Gundić 6, Rupčić, Bosančić 6 (od 46’ Malkić 6), Vukelić 6,5, Matković 6,5 (od 63’ Batarelo 6), Prtenjača 6,5, Brekalo 6 (od 56’ Babić 6), Pilčić 6,5.
NOVIGRAD: Frigan 5,5, Ivančević 5,5 (od 45’ Salihić 5,5), Rošić 5,5, Škare 5,5, Vadnov 5,5, Pinto 6, Kalačević 6, Beck 6, Šolić 5,5 (od 81’ Šimić -), Budan 5,5 (od 81’ Đurić -), Dukađin 5,5.

Nogometaši Grobničana pobijedili su u derbiju Novigrad 3:0 u Mavrincima. Grobničan je tek u završnici prvog poluvremena uspio slomiti čvrste goste, a pobjedu su potvrdili dvama pogocima u posljednjih 15 minuta susreta. Novigrad, koji nije imao nekih prilika, ipak je uspjevao dobro parirati domaćim igračima koji su pošto-poto htjeli pobjedu nakon što su u prošlom kolu poraženi u gostima kod Crikvenice.
Domaći su mrežu zatresli već u 7. minuti, Bosančić je bio taj koji je pospremio loptu u mrežu nakon ubačaja iz kuta Matkovića, no sudac je poništio pogodak jer je Prtenjača smetao gostujućem vrataru, no snimka pokazuje da to baš i nije bilo tako.

Beck je u 13. minuti testirao vratara Sroka, a zatim je Matković dvije minute kasnije ponovno iskušao Frigana koji se nije dao prevariti. Pilčić je dva puta zaprijetio, prije nego je Vukelić konačno slomio goste. Igrala se 41. minuti Matković je ubacio iz kornera, a Vukelić glavom zatresao mrežu za – 1:0. Grobničan je osokoljen minimalnim vodstvom u nastavak krenuo još agresivnije, dok su gosti imali tek jednu priliku, u 56. kada je Dukađin s 18 metara pucao pored gola.

Pilčić je u 75. povećao vodstvo nakon dodavanja Prtenjače na 2:0, a još je dva puta pokušao udarcima iz daljine iznenaditi gostujućeg vratara. Babić je u 88. promašio zicer, vratar Frigan je izašao kao pobjednik iz njihova dvoboja, ali minutu kasnije Grobničan je postavio konačni omjer. Babić je ubacio iz kuta, Malkić prebacio loptu glavom, a Prtenjača ispratio akciju do kraja i potvrdio pobjedu domaćih – 3:0.

Vukelić: Ponosan sam na dečke

Mateo Vukelić, nosio je kapetansku traku u susretu protiv Grobničana te bio strijelac vodećeg pogotka u 41. minuti.
– Teška utakmica, teško vrijeme, ali snašli smo se u tim nezgodnim uvjetima. Dali smo sve od sebe, mogu biti ponosan na dečke što su pružili maksimum. Otvorili smo utakmicu dobro, dali smo gol u pravo vrijeme, iako su nam prvi poništili i to regularan. No, imamo Pilčića i Prtenjaču tako da se nemamo zašto brinuti. Nismo gostima dozvolili da priđu golu i ozbiljnije ugroze vratara Sroka. Novigrad je dobro stajalo, ali mi smo pokazali da smo domaćini. Odigrali smo, ne toliko za gledatelje dobru utakmicu, no važan je rezultat. Moram pohvaliti naše mlađe igrače koji su bili odlični. Žao mi je što smo kiksali u Crikvenici, ali dat ćemo sve od sebe da ostanemo u vrhu – rekao je Vukelić.

NEHAJ – POMORAC 1921 0:0

SENJ – Igralište Nehaja. Bez gledatelja. Sudac: Antonio Melnjak (Rijeka). Žuti kartoni: Tomac, M. Prizmić, Ćaćić (Nehaj), Sobotinčić, Ende, Čanković, Paić (Pomorac 1921).

NEHAJ: Herman, Brnja, Svast (od 60’ Ratković), Ćaćić, D. Prizmić, Hodak, T. Lagumdžija, D. Lagumdžija, Tomac, Hajdini (od 46’ Papić, od 90’ Dabac), M. Prizmić (od 72’ Buqaj).
POMORAC 1921: Šestan, Babić, Sobotinčić, Devčić, Muminović (od 69’ Mendrila), Ende, Šprem-Veljavečki, Vinković (od 90’ Stranić), Čanković, Paić, Božanić (od 80’ Maulana).

KRK – CRIKVENICA 2:3

KRK – Igralište Josip Uravić Pepi. Bez gledatelja. Sudac: Ivan Šantić (Kastav). Strijelci: 1:0 Lucić (3’), 1:1 Imeraj (6’), 1:2 Buršić (16’), 2:2 Miš-Mešić (69’), 2:3 Mašić (90’). Žuti kartoni: Klenovšek (Krk).

KRK: Ždralović, Rudan, Turkalj, Jurešić (od 46’ Badurina), Zeko, Vidmar (od 46’ Furijan), Lucić, Klenovšek (od 90’ Šantek), Aoyama, Pozderac, Dedić (od 46’ Miš-Mešić).
CRIKVENICA: Baričević, Antanasković, Prpić, Bogdanić, Mazzarolli, Mašić, Buršić (od 90’ Suden), Butorac, Šarković (od 89’ Rubčić), Imeraj (od 73’ Hujsenović), Merle.

JADRAN – CRES 2:2

POREČ – Igralište Veli Jože. Bez gledatelja. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav). Strijelci: 0:1 Tarabocchia (8’), 1:1 Ivetić (9’), 1:2 Kalanj (33’), 2:2 Vlizlo (72’). Žuti kartoni: Ereiz (Jadran), Kučinić, Nikolić, Kalanj, Uzelac, Jusufi, A. Zubović (Cres). Crveni karton: Tarabocchia (45’- drugi žuti).

JADRAN: Mišić, Šverko (od 46’ Vlizlo), Ilić, Al Tharwan (od 73’ Leko), Lepinjica, Ivetić, Sumić, Marinković, Abramović, Ereiz, Radman.
CRES: Šušak, Nikolić, Baljak, Kokorović (od 90’ Kučinić), Jusufi (od 85’ Popović), Mardešić, Kalanj (od 70’ Uzelac), Crnovršanin, Tarabocchia, A. Zubović, Lazić.

VINODOL – NAPRIJED 0:1

NOVI VINODOLSKI – Igralište Bahalin. Gledatelja: 100. Sudac: Daniel Starčević (Pula). Strijelac: 0:1 Barišić (80’). Žuti kartoni: Buljat (Vinodol), Begić, Drenik, Pleše (Naprijed).

VINODOL: Godinić, A. Petrinović, Hrmić, Lenac, Peričić (od 46’ Preni), Tonković (od 59’ Grbac), Lekaj (od 46’ T. Petrinović), Vidović (od 59’ M. Tomić), Filipović, Ž. Tomić, Buljat.
NAPRIJED: Grlj, Simanović (od 46’ Rukavina), Kružić, Be. Agaj (od 80’ Drenik), Tomljanović (od 69’ Biškupović), Barišić, Leskur, Blašković, Radošević, Begić (od 90’ Bl. Agaj), Pleše.

Sljedeće kolo (30. listopada): Pomorac 1921 – Pazinka, Naprijed – Buje, Cres – Vinodol, Uljanik – Jadran, Crikvenica – Rudar, Novigrad – Krk, Nehaj – Grobničan.