Treća HNL zapad

Grobničan lako do bodova na gostovanju kod Rudara, Pilčić upisao hat-trick u pola sata igre

Valentina Prokić

GOLGETER OSTAJE GOLGETER - Dražen Pilčić/Foto S. DRECHSLER

Dražen Pilčić s tri pogotka i Marin Matković u prvih 40 minuta susreta donijeli su bodove sastavu iz Mavrinaca

LABIN Utakmica 13. kola Treće HNL – zapad: Rudar TE – Grobničan 1:4 (0:4). Gradski stadion. Gledatelja: 80. Sudac: Igor Pajač (Zelina) 6,5. Pomoćnici: Pejić (Zagreb) i Krznarić (Velika Gorica). Strijelci: 0:1 Pilčić (10’), 0:2 Matković (29’), 0:3 Pilčić (33’-11m), 0:4 Pilčić (40’), 1:4 I. Macan (72’). Žuti kartoni: I. Macan (Rudar TE), Matković (Grobničan).

RUDAR TE: T. Macan 5,5, Načinović 5, Giljanović 5, Hrvat 5 (od 46’ Boucaux 5,5), Ban 5, Licul 5 (od 35’ Van Wey 5,5), Golja 5, Juričić 5,5 (od 61’ Malkić 5,5), Stepčić 5,5 (od 82’ Pavlović), Rudan 6, I. Macan 6.

GROBNIČAN: Curać 6,5, Gundić 6, Jukić 6, Golić 6,5 (od 87’ M. Babić), Rupčić 6 (od 59’ M. Brdar 6), Vukelić 6, I. Babić 6 (od 59’ Bosančić 6), Matković 6,5 (od 80’ R. Brdar), Prtenjača 6, Brekalo 6,5 (od 59’ Batarelo 6), Pilčić 7,5.

Nogometaši Grobničana pitanje pobjednika riješili su već do 40. minute utakmice kada je Dražen Pilčić treći puta zatresao mrežu labinskog Rudara za 0:4.

Rudar je zaprijetio nakon dvije minute igre, Hrvat je ubacio slijeva, Ivan Macan glavom loptu poslao vrataru Curaću u ruke. I bilo je to sve od domaćih nogometaša u prvom poluvremenu. Osam minuta kasnije gosti su poveli. Brekalo je odradio najveći dio posla na sredini terena, gurnuo loptu Babiću u prostor, a njegovo dodavanje Pilčić pretvara u prvi pogodak.

Uslijedile su tri stopostotne prilike, koje Grobničan nije uspio pretvoriti u zgoditak. Prvo je Pretnjača pucao u 14. minuti, a Načinović malo nespretno reagirao, nasreću po domaće lopta se od stative odbila u korner. Pet minuta kasnije Golić je pucao iz blizine, Licul je izbio loptu praktički s gol-linije. U 22. Pilčić je pronašao Prtenjaču, ali vratar Macan je zaustavio loptu.

U 29. minuti domaći vratar bio je nemoćan, Prtenjača je dodao Matkoviću »loptu s očima«, a grobnička jedanaestica pogađa za 0:2.
U 32. minuti Licul je srušio Golića u kaznenom prostoru, a sudac Pajač pokazao na bijelu točku. Pilčić u 34. minuti povisuje prednost Grobničana na 0:3, dok »hat-trick« zaokružuje 0:4 u 40. minuti. Bio je to 197. Pilčićev prvenstveni pogodak za Grobničan.

U nastavku gosti su pustili domaćinu malo više prostora, no iz toga se izrodio tek jedan pogodak. U 55. minuti Vukelić je isprobao udarac, ali vratar Maca odbio je loptu. Vratar Grobničana Curać zaustavio je pokušaj Stepčića u 63., dok je Macan obranio pokušaj Prtenjače na asistenciju Bosančića dvije minute kasnije.

Da to nije Prtenjačnin dan pokazalo se u još dva navrata, u 66. propustio je zatresti praznu mrežu, a u 88. minuti poslao je loptu preko gola nakon dodavanja Pilčića. Ivan Macan u 69. je pucao preko gola, a u 72. minuti je ipak uspio zatresti mrežu za počasni pogodak Rudara na asistenciju Tonija Rudana.

Ostali rezultati

KRK – POMORAC 1921 2:1

KRK – Igralište Josip Uravić Pepi. Bez gledatelja. Sudac: Amel Dizdarević (Radmani). Pomoćnici: Bezelj (Pula) i Bahun (Rijeka). Strijelci: 1:0 Junuzović (12’), 2:0 Mikulica (29’), 2:1 Devčić (74’). Žuti kartoni: Zeko (Krk), Domazet, Stranić, Čanković (Pomorac 1921).
KRK: Dobrinčić, Rudan, Aoyama, Turkalj, Šantek (od 69’ Badurina), Miš-Mešić (od 61’ Dedić), Junuzović, Furijan, Klenovšek (od 83’ Jurešić), Mikulica, Pozderac (od 61’ Zeko).
POMORAC 1921: Domazet, Stranić, Babić, Sobotinčić (od 78’ Božanić), Žeželj, Devčić (od 78’ Dželajlija), Muminović (od 52’ Lončar), Šprem-Veljavečki (od 78’ Maulana), Vinković, Čanković, Paić (od 19’ Mendrila).

JADRAN – NEHAJ 1:0

POREČ – Igralište Veli Jože. Gledatelja: 100. Sudac: Marko Cvijović (Rijeka). Pomoćnici: Jakopec i Lovrić (oba Zagreb). Strijelac: 1:0 Sumić (87’-11m). Žuti kartoni: Abramović, Bernobić (Jadran), Svast (Nehaj).
JADRAN: Pavlić, Ilić, Užila, Al Tharwan, Lepinjica, Ivetić, Sumić, Mendiković (od 67’ Radman), Abramović (od 83’ Tikas), Bernobić, Vlizlo (od 57’ Terlević).
NEHAJ: Herman, L. Hodak, Brnja, Ćaćić, D. Prizmić, Svast, M. Hodak (od 55’ Papić), Lagumdžija, Pejanović, Buqaj, M. Prizmić.

VINODOL – NOVIGRAD 0:3

NOVI VINODOLSKI – Igralište Bahalin. Gledatelja: 100. Sudac: Marin Rožman (Rijeka). Pomoćnici: Jakovac (Mrkopalj) i Kezele (Rijeka). Strijelci: 0:1 Dukađin (24’), 0:2 Đurić (29’), 0:3 Dukađin (66’). Žuti karton: Filipović (Vinodol).
VINODOL: Godinić, Hrmić, T. Petrinović, Lenac (od 46’ Filipović), Peričić (od 46’ Vidović), Tomić (od 46’ Tonković), Butković (od 46’ A. Petrinović), Ž. Tomić, Grbac, Preni (od 62’ Šanić), Buljat.
NOVIGRAD: Frigan, Rošić, Pinto (od 62’ Budan), Salihić, Dukađin, Kalačević (od 85’ Petrović), Đurić, Ivančević (od 72’ Šimić), Šolić (od 85’ Vadnov), Lihić (od 72’ Podunavac), Škare.

BUJE – CRIKVENICA 0:4

BUJE – Gradski stadion. Gledatelja: 120. Sudac: Luka Milković (Viškovo). Pomoćnici: Kukuljan (Podkilavac) i Pjevac (Delnice). Strijelci: 0:1 Imeraj (47’), 0:2 Buršić (64’), 0:3 Mašić (73’), 0:4 Škoro (90’). Žuti kartoni: Prodan, Bučić, Baf (Buje).
BUJE: Milanović, Peroša, Maslić, Krizmanić, Miličević (od 55’ Mehmedagić), Stritar (od 80’ Baf), Manić, Bučić, Fakin (od 68’ Bašić), Prodan (od 55’ Bartolić), Ibrahimović (od 80’ Šoškić).
CRIKVENICA: Baričević, Prpić, Bogdanić, Mazzarolli, Butorac, Šarković (od 80’ Suden), Buršić (od 74’ Husejnović), Imeraj (od 87’ Filipović), Merle (od 87’ Škoro), Mašić, Antanasković.

NAPRIJED – CRES 2:1

HRELJIN – Igrališe Lonja. Gledatelja: 50. Sudac: Vedran Jelenčić (Kastav). Pomoćnici: Batušin (Cvetković) i Bošnjak (Zagreb). Strijelci: 1:0 Biškupović (8’), 2:0 Biškupović (10’), 2:1 Kokorović (30’). Žuti kartoni: Tomljanović, Bl. Agaj (Naprijed), Nikolić, Uzelac, Baljak, Kalanj, Smolčić (Cres).
NAPRIJED: Ciani, Ružić, Bl. Agaj, Biškupović (od 70’ Kauzlarić), Blašković, Mioč (od 70’ Be. Agaj), Tomljanović, Barišić, Leskur, Radošević, Rukavina.
CRES: Šušak, Nikolić, Baljak (od 84’ Farkaš Tomljenović), A. Zubović (od 46’ Kalanj), Kokorović, Jusufi, K. Zubović (od 18’ Uzelac), Crnovršanin, Tarabocchia (od 55’ Cianci), Smolčić, Lazić.