Španjolska

Granada zabila šest komada i napravila velik korak prema ostanku u La Ligi

Foto Granada CF

Najugroženiji u borbi za opstanak su Levante (29 bodova) i Alaves (28).

PALMA DE MALLORCA Igrači Granade napravili su veliki korak ka opstanku u elitnom razredu španjolskog nogometa svladavši kao gosti Mallorcu s uvjerljivih 6-2 (1-1).

Suarez je goste doveo u vodstvo već u 6. minuti, da bi u 28. minuti izjednačio Sevilla. Escudero je u 46. minuti ponovno doveo Granadu u vodstvo, a na 3-1 je povećao Puertas u 55. minuti. Raillo je u 58. minuti doveo Mallorcu opet na gol zaostatka, da bi uvjeljivu pobjedu gostima donijeli dvostruki strijelac Molina (69, 90) i nekadašnji igrač zagrebačke Lokomotive, albanski reprezentativac Myrto Uzuni (78).

Granada je sa 34 boda izašla iz zone ispadanja i zasjela na 16. poziciju. Dva boda iza momčadi iz Andaluzije nalaze se Mallorca i Cadiz, koji ima utakmicu manje. Najugroženiji u borbi za opstanak su Levante (29 bodova) i Alaves (28).