Europsko prvenstvo u rukometu

Francuzi opravdali ulogu favorita u skupini u kojoj su i Kauboji, olimpijski prvaci lakoćom svladali Nizozemsku

Nikola Karabatić/Foto REUTERS

Francusku su do pobjede predvodili Yanis Lenne s osam golova, te Nicolas Tournat s pet pogodaka, dok je Vincent Gerard sakupio 13 obrana.

BUDIMPEŠTA U susretu 1. kola drugog kruga Europskog rukometnog prvenstva, reprezentacija Francuske je bez većih problema pobijedila Nizozemsku 34-24.

Francuska je sjajno ušla u susret i nakon pet minuta igre povela je 5-0. Nizozemska se uspjela vratiti i na polovici prvog dijela približila se na samo gol zaostatka, a u 24. minuti i izjednačiti na 12-12. Ipak, do kraja poluvremena je Francuska napravila seriju 3-0 za 15-12.

U drugom dijelu aktualni olimpijski prvaci nisu dozvolili nikakvo iznenađenje i na kraju su slavili sa 10 golova razlike.

U nizozemskim redovima Kay Smits i Dani Baijens su zabili po četiri gola.

U prvom susretu iz ove skupine Crna Gora je uvjerljivo porazila Hrvatsku sa 32-26. Večeras se u našoj skupini još sastaju Danska i Island.