ZAVRŠENE KVALIFIKACIJE

Filipu Zubčiću se u Cortini u veleslalomu pridružuje još jedan hrvatski skijaš

Samuel Kolega/Foto: PIXSELL

U kvalifikacijama je nastupilo 90 skijaša, a od hrvatskih predstavnika nastupili su Samuel Kolega, Dario Komšić i Tvrtko Ljutić. Kolega je kvalifikacije završio na drugom mjestu iza Kanađanina Jamesa Crawforda.

CORTINA Hrvatski skijaš Samuel Kolega uspješno je prošao kvalifikacije u četvrtak i u petak će se pridružiti Filipu Zubčiću na startu veleslaloma Svjetskog skijaškog prvenstva u talijanskoj Cortini d’Ampezzo .

U kvalifikacijama je nastupilo 90 skijaša, a od hrvatskih predstavnika nastupili su Samuel Kolega, Dario Komšić i Tvrtko Ljutić.

Kolega je kvalifikacije završio na drugom mjestu iza Kanađanina Jamesa Crawforda sa zaostatkom od 1,19 sekundi i ostvario plasman na utrku. Dario Komšić bio je 39., a Tvrtko Ljutić 46., do su na utrku veleslaloma kvalificiralo prvih 25 skijaša.

Zubčić će na utrci u petak startati kao drugi, a Kolega kao 54.