Nogomet

Egipatski Al Ahly se revanširao Marokancima i 11. put u povijesti osvojio afričku Ligu prvaka

Navijači na egipatskim ulicama/Foto REUTERS

Bila je ovo repriza prošlogodišnjeg finala kada je slavio Wydad.

CASABLANCA Nogometaši egipatskog Al Ahlyja po jedanaesti su put osvojili afričku Ligu prvaka, ove sezone su s ukupnih 3-2 u finalu bili bolji od marokanskog Wydada.

U prvom susretu Al Ahly je na domaćem terenu, u Kairu, pobijedio 2-1, dok je uzvratna utakmica ove nedjelje, u Casablanci, završila 1-1.

Wydad je poveo 1-0 pogotkom Attiat Allaha u 27. minuti, a pogodak vrijedan naslova za Al Ahly je postigao Mohamed Abdelmonem u 78. minuti.

Al Ahly je rekorder po broju naslova pobjednika afričke Lige prvaka te mu je ovo bio treći trofej u posljednje četiri godine. Wydad je ostao na tri naslova, a tom je marokanskom klubu ovo bilo treće izgubljeno finale.

Bila je ovo ujedno repriza prošlogodišnjeg finala kada je slavio Wydad.