Nogomet

Dino Šarković pogodio pobjedu i vrh, Crikvenica na prvom mjestu Treće HNL Zapad

Zlatko Horvat

TRENUTAK ODLUKE - Dino Šarković poentira/Foto V. KARUZA

U posljednjem kolu Crikvenica će ugostiti Buje i pobjeda im donosi titulu. No, za promociju u jedinstvenstvenu Treću ligu svoju utakmicu "igra" Uprava, koja će sutra ugostiti predstavnike komisije HNS-a

NOVI VINODOLSKI Susret 25. kola Treće HNL – zapad: Vinodol – Crikvenica 0:1 (0:1). Igralište Bahalin. Gledatelja 400. Sutkinja: Sabina Bolić (Zagreb) 6,5. Pomoćnici: Gordana Krušić (Gradec) i Danijel Tonković (Otočac). Strijelac: 0:1 Šarković (35′). Žuti kartoni: A. Petrinović (Vinodol), Antanasković, Imeraj (Crikvenica).

VINODOL: Godinić 6,5, Mendrila 6 (od 60′ N. Peričić 6), Hrmić 6, A. Petrinović 6, Lenac 6 (od 46′ T. Petrinović 6), Filipović 6, Nemetz 6 (od 60′ Buljat 6), Šanić 6 (od 67′ Brdar -), Zrilić 6, Tomić 6, L. Peričić 5,5 (od 68′ Tonković -).

CRIKVENICA: Baričević 6,5, Prpić 6,5, Bogdanić 7, Mazzarolli 6,5, Butorac 6,5, Šarković 7 (od 80′ Ad. Mašić -), Buršić 7, Imeraj 6,5, Burčul 6,5, Am. Mašić 6,5 (od 70′ Vukajlović), Antanasković 6,5.

Derbi susjeda pripao je Crikveničanima, koji su u sudačkoj nadoknadi saznali da su opet na vrhu ljestvice. Iz Poreča je stigao dar, Jadran je remijem protiv Novigrada prepustio prvo mjesto. U posljednjem kolu Crikvenica će ugostiti Buje i pobjeda im donosi titulu. No, za promociju u jedinstvenstvenu Treću ligu svoju utakmicu “igra” Uprava, koja će sutra ugostiti predstavnike komisije HNS-a.

Presudio je Dino Šarčević u 35. minuti. Martin Bogdanić odigrao je dubinsku prizemnu loptu za Šarčevića, koji je bio brži od pratnje i dijagonalom zatresao mrežu – 0:1. Domaći navijači su zanijemili, dok je na drugog strani tribine nastala erupcija radosti.

Dogovor

– Vrijedna pobjeda, bez koje se ne bismo mogli boriti za prvo mjesto. Napokon smo uhvatili niz, vratili se na svoju igru, posljednje tri utakmice odigrali kako znamo i sada je samo na nama u posljednjem kolu odigrati kako treba. Sada sve ovisi o nama. Licenca? Mi ne razmišljamo o tome, odigrat ćemo do kraja zbog sebe – kaže Dino Šarčević.

U domaćim redovima bili su uvjereni da je Šarčević bio u zaleđu.

– Bogdanić me dobro poznaje i rekao sam mu prije utakmice da mi tako da loptu. Imali smo dogovor… Ovo je derbi susjeda i uvijek su tu tenzije, uvijek su teške utakmice s Vinodolom, bez obzira na stanje na ljestvici. Ovo je jako vrijedna pobjeda – dodaje Šarčević, koji je zbog ozljede propustio prvi dio proljeća. Još uvijek nije na sto posto.

Derbi je odigran lijepom dekoru, na suncem okupanom Bahalinu, s bubnjevima na obje navijačke strane. Krenulo je šansom gostiju. Nakon prekršaja na Antanaskoviću, iz slobodnog udarca neugodnu loptu u peterac ubacio je Mašić. Na sreću Godinića, nitko nije uspio skrenuti loptu i ona je završila u rukama domaćeg vratara.

Bura

“Novljanska bura” odjekivalo je Bahalinom u osmoj minuti, kada je Prpić pogriješio, a Zrilić odjednom došao u prigodu. No, nije bio dobroljno brz i lopta je završila u bloku gostiju,

​U 21. minuti Bogdanić je oprobao udarac iz daljine, ali Godinić je iz druge ukrotio loptu, koja je išla po sredini gola. Deset minuta kasnije Tomić je probao glavom na drugoj strani, ali lopta je bila lak plijen za Baričevića.

U nastavku domaći su pokušali doći do boda u borbi za ostanak. Nakon derbija začelja i pobjede Pomorca 1921 nad Naprijedom, pretposljednji Vinodol ima dva boda više od Naprijeda, koji u zadnjem kolu gostuje kod Cresa, dok Novljani putuju u Novigrad.

Nastavak je donio živu igru, a najveću prigodu imali su gosti. U 62. minuti ubacio je Imeraj, a Amir Mašić pucao glavom. Godinić je sjajnom paradom spasio svoju mrežu i održao nadu barem u bod. No, Crikvenica nije dozvolila da joj bodovi izmigolje iz ruku. Nekadašnji trener Crikveničana Nehajev Svast nije pronašao “jokera”, a gosti, iako sa samo četiri izmjene na klupi, uspjeli su osvojiti Bahalin.

Ostali rezultati

NAPRIJED       1

POMORAC 1921       4

HRELJIN – Igralište Lonja. Gledatelja: 150. Sudac: Daniel Starčević (Pula). Pomoćnici: Balen i Kezele (oba Rijeka). Strijelci: 1:0 Blašković (6′), 1:1 Babić (33′), 1:2 Ende (44′), 1:3 Kuši (52′-ag), 1:4 Lončar (65′-11m). Žuti kartoni: Pleše, Mioč (Naprijed), Babić, Dorčić (Pomorac 1921).

NAPRIJED: Grlj, Kauzlarić (od 46′ Mioč), Simanović (od 46′ Mance), Agaj (od 65′ Jakovljević), Blašković, Barišić, Leskur, Polić, Tomljanović, Pleše, Kuši.

POMORAC 1921: Šestan, Babić, Dorčić, Sobotinčić, Muminović (od 68′ Devčić), Ende, Šprem-Veljavečki (od 46′ Čanković), Rumora, Vinković (od 61′ Stranić), Lončar (od 75′ Osifeso), Mendrila (od 61′ Žeželj).

PAZINKA       2

CRES       1

PAZIN – Gradski stadion. Gledatelja: 70. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac). Pomoćnici: Čalić (Marčana) i Radić (Kastav). Strijelci: 0:1 Jusufi (15′), 1:1 Rabar (46′), 2:1 Matika (61′). Žuti kartoni: E. Pavat, Kovačević, Matika, Maružin (Pazinka), Crnovršanin, Tarabocchia, Jusufi, Paus-Kunšt (Cres).

PAZINKA: Mendiković, E. Pavat, Pinčan, Zgrablić (od 73′ Videkić), N. Pavat, Matika, Rabar, Ivetac (od 80′ Flegar), D. Žgomba, Maružin, Kovačević (od 90′ A. Žgomba).

CRES: Paus-Kunšt, Baljak, Nikolić, Gojak, A. Zubović (od 80′ Budimir), Jusufi (od 61′ Cianci), Bajrić, Zeko (od 55′ Savić), Crnovršanin, Tarabocchia, Mardešić (od 55′ Subotić).

RUDAR TE       4

NEHAJ       1

LABIN – Gradski stadion. Gledatelja: 100. Sudac: Amel Dizdarević (Radmani). Pomoćnici: Tićak (Rijeka) i Ružić (Kaštelir). Strijelci: 1:0 Giljanović (15′), 2:0 Giljanović (23′), 2:1 Tomljanović (30′), 3:1 I. Macan (64′), 4:1 I. Macan (84′). Žuti kartoni: I. Macan (Rudar TE), Tomljanović (Nehaj).

RUDAR TRANS EURO: T. Macan (od 46′ Blažina), Načinović, Golja (od 80′ Načinović), Giljanović, I. Macan, Juričić (od 46′ Hrvat), Bilić (od 67′ Blow), Van Wey (od 73′ Božičević), Boucaux, Kurtić, Stepčić:

NEHAJ: Herman, Pejanović, Matijević, Rončević (od 85′ Katalinić), Dabac (od 46′ Lagumdžija), Tomljanović (od 67′ Čopić), M. Hodak, Vukelić (od 85′ He), Makić, Svast, L. Hodak.