Turnir kadeta

Dinamu prvo mjesto na Kvarnerskoj rivijeri, Rijeka treća poslije jedanaesteraca

Momčad Rijeke/Foto HNK Rijeka

Imali su Osječani veliku priliku prvi put osvojiti turnir, u posljednjoj minuti Anton Matković iznudio je jedanaesterac, no kapetan Osječana Ivan Barić je loptu s »kreča« poslao preko gola

RIJEKA Kadetima Dinama pripalo je 69. izdanje Kvarnerske rivijere. U finalu nakon raspucavanja s bijele točke Dinamo je s 4:3, nakon što u regularnom dijelu nije bilo golova, pobijedio Osijek. Imali su Osječani veliku priliku prvi put osvojiti turnir, u posljednjoj minuti Anton Matković iznudio je jedanaesterac, no kapetan Osječana Ivan Barić je loptu s »kreča« poslao preko gola.

Rijeka – Venezia 4:3

Utakmica za treće mjesto Kvarnerske rivijere: Rijeka – Venezia 4:3-11 m (0:0). Igralište kampa HNK Rijeka. Sudac: Sandro Miličković (Rijeka). Strijelci: Piazza – Vučetić brani, 1:0 Blečić, 1:1 Saramin, Došen – Berto brani, 1:2 Zorzetto, 2:2 Gojsilović, 2:3 Mutavčić, 3:3 Valinčić, Turella – Vučetić brani, 4:3 Zubović.

RIJEKA: Vučetić, Peranović (od 47’ Vinarš), Miškulin (od 47’ Kitin), Sficco (od 80’ Zubović), Valinčić, Šimurina, Došen, Buneta (od 60’ Gardijan), Gojsilović, Lekaj (od 47’ Blečić), Rizvić. Žuti kartoni: Gardijan, Vinarš (Rijeka), De Martin, Vedovato, Rioda (Venezia).

VENEZIA: Berto, Fiorin, Marella, De martin (od 57’ Rioda), Zorzetto, Saramin, Mutavčić, Vedovato (od 41’ Turella), Kola (od 65’ Biolcati), Berardo (od 57’ Senciuc), Portman (od 65’ Piazza).

U susretu za treće mjesto Rijeka je nakon udaraca s bijele točke svladala Veneziju 4:3 (0:0). Raspucavanje je otvorila talijanska ekipa promašajem Piazze, dok je siguran bio Blečić. Saramin je izjednačio, dok je udarac Došena obranio Berto. Potom su za goste bili precizni Zorzetto i Mutavčić, a za Bijele Gojsilović i Valinčić. Vučetić je potom obranio udarac Turelle, a Zubović donio Rijeci treće mjesto.

U zanimljivom ogledu Rijeka je mogla stići do pobjede u posljednjim trenucima utakmice. Vinarš je probio lijevu stranu i odlično poslužio Došena čiji je udarac zaustavio vratar Berto.

Na otvaranju utakmice prva prilika pripala je Rijeci. Miškulin je ubacio s lijeve strane, Buneta smirio loptu na drugoj strani, riješio se pratnje braniča, ali nije pogodio cilj. U 11. minuti Buneta se sjurio sam prema golu, ali vratar Venezije sačuvao je svoju mrežu. Gosti su uzvratili u idućoj minuti, nakon ubačaja iz slobodnog udarca Mutavčić je skrenuo loptu koja je prošla uz vratnicu.

Vratar Rijeke Niko Vučetić morao je biti na oprezu u 35. minuti, snažan udarac Saramina s tridesetak metara obranio je efektnom paradom.

U nastavku utakmice Portman (43’) probao je iz slobodnog udarca, na drugoj strani udarac Bunete (48’) glavom otišao je pored gola. Do kraja utakmice valja izdvojiti udarce Rizvića (51’) i Berrarda (53’), zadnji pokušaji prije nego što je utakmica otišla u rulet jedanaesteraca.