prva žnl

Derbi na Slatini pripao domaćem sustavu, Martin Antolović i Sanjin Rubinić »jokeri« s klupe

Radovan Trinajstić

Đerđ Kurti i Bojan Perković/Foto: S. DRECHSLER

Dragi su u dramatičnoj završnici pobjedu donijeli »jokeri« s klupe, Martin Antolović i Sanjin Rubinić. Antolović strijelac i asistent za Dragu, koja nastavlja utrku s Rabom za prvo mjesto

DRAGA – ZAMET 3:1

MOŠĆENIČKA DRAGA Igralište Slatina. Sudac: Danijel Mavrlja (Rijeka) 6,5. Strijelci: 1:0 Kovačević (44’), 1:1 Kocijan (83’), 2:1 Antolović (84’), 3:1 S. Rubinić (90’+2’). Žuti kartoni: Kaligarić, Kurti (Draga), Mandžukić, Turkalj i Rupčić (Zamet).

DRAGA: Bošnjak 6,5, Kovačević 6,5, Bilajac 6, Klindić 6,5, Kovčalija 7, Z. Rubinić 6,5 (od 88’ Zoričić -), Kaligarić 6 (od 59’ Matovina 6), Prpić 6 (od 73’ Antolović 6,5), Kurti 7 (od 88’ S. Rubinić -), Lončarica 6,5 (od 88’ Šop -), Krnjatić 6,5.
ZAMET: Turkalj 6, Turk 6 (od 64’ Bagadur 6), Karlovčan 6,5, Kocijan 6,5 (od 88’ Kraljiček -), Grbić 6, Mandžukić 6,5, Perković 6,5, Ožanić 6,5, Rupčić 6, Šepić 6 (od 46’ Maraš 6), Guberović 6,5.

Derbi kola zasluženo je pripao domaćinu, koji je imao više od igre iako su se gosti pokazali kao čvrsta i borbena ekipa. Dragi su u dramatičnoj završnici pobjedu donijeli »jokeri« s klupe, Martin Antolović i Sanjin Rubinić.

Već u drugoj minuti Kurti je dugom loptom poslužio Krnjatića u trku, ali je lopta bila zamalo prebrza unutar šesnaesterca pa je vratar gostiju prije došao do nje. U 16. minuti Perković je iz slobodnog udarca s 24 metara šutirao kraj živog zida, ali nije pogodio okvir domaćeg gola. Uzvratila je Draga u 24. minuti na sličan, Prpićeva lopta je nakon slobodnog udarca s lijeve strane prošla pored gola.

Gol iz gužve

Na samom kraju prvog dijela utakmice vižljasti i hitri Krnjatić izborio se na desnom boku za loptu, ubacio na drugu stativu, gdje ju je, okružen s nekoliko igrača Zameta, prihvatio Kovačević i iz blizine poslao loptu u mrežu – 1:0.

U nastavku igra je ostala ista, čvrsta i borbena, jedino je bura pojačala pa je igračima ometala kontrolu lopte. Kaligarić je u 49. minuti dobro gađao s ruba šesnaesterca, ali mreža Turkalja nije se zatresla.

Zoran Rubinić je pet minuta kasnije s 25 metara zamalo pogodio gornji desni kut iz slobodnog udarca. Turkalj je odlično reagirao u 60. minuti nakon kornera s desne strane. Kovčalija je izravno pogodio okvir gola, ali Turkalj je krajnjim naporima izbio loptu ispod prečke. Još jednu prigodu za domaće imao je Kovačević u 71. minuti, koji je na dobro dodavanje Matovine unutar šesnaesterca mogao bolje iskoristiti dobru poziciju.

Furiozan finiš

Nakon nekoliko propuštenih prigoda domaćih, gosti su u 83. minuti izjednačili. Mandžukić se na desnoj strani izborio za loptu te nesebično poslužio slobodnog Kocijana, koji s desetak metara snažnim udarcem pogađa vratara Bošnjaka, od kojeg se lopta odbija u mrežu – 1:1.
Već u sljedećem napadu domaćina dobro posluženi pričuvni igrač Antolović nenadano ostaje potpuno sam pa njegov prizemni udarac iskosa s 18 metara prolazi ispod palog vratara Turkalja za vodstvo od 2:1.

Igrala se sudačka nadoknada kada je Antolović s lijeve strane na prvoj stativi poslužio netom ušlog pričuvnog igrača Sanjina Rubinića, koji iz blizine potvrđuje pobjedu – 3:1.

RIKARD BENČIĆ – OMLADINAC 2:1

RIJEKA – Utakmica 10. kola Prve ŽNL: Rikard Benčić – Omladinac 2:1 (1:1). SRC Belveder. Sudac: Saša Piljić (Rijeka). Strijelci: 1:0 Petković (20’), 1:1 Tomljenović (44’), 2:1 Rukavina (75’). Žuti kartoni: Bašić (Rikard Benčić), Perković (Omladinac).

RIKARD BENČIĆ: Novaković, Jusup, Bašić (od 82’ Barun), Ćelić, Kržić, Štokan, Makin, Ćulumović, Erjavac, Tomac (od 65’ Rukavina), Petković (od 82’ Matić).
OMLADINAC: Lucić, Krištof, Šulentić (od 15’ Štiglić), Švrljuga, D. Tolić, Rački, Randelj, Perković (od 21’ R. Tolić), Golik (od 63’ Gavrić), Kauzlarić, Tomljenović.

RAB – RJEČINA 5:2

RAB – Stadion Blato. Sudac: Dalibor Šušnjar (Rupa). Strijelci: 1:0 Subašić (35’), 2:0 Dumenčić (50’), 3:0 Ključarić (53’), 3:1 Ćućić (58’-ag), 4:1 Ivić (61’-11m), 4:2 Bura (63’), 5:2 Vuković (88’). Žuti karton: Bajus (Rječina).

RAB: Ćućić, Pahljina, Pećarina, Vučetić, Ivče, Subašić, Mlacović (od 75’ Blagdan), Ivić, Kordić (od 64’ Matušan), Ključarić, Dumenčić (od 85’ Vuković).
RJEČINA: Forgić, Sudan, Marinović, Pilčić, Kaurin (od 78’ Čubelić), Gizdulić, Bura, Mikulić (od 69’ Kurelić), Fumić, Bosančić, Bajus (od 46’ Zahirović).

LOŠINJ  – VIHOR 0:4

LOŠINJ – Stadion Čikat. Sudac: Milan Kukuljan (Podkilavac). Strijelci: 0:1 Brlošić (35’), 0:2 Županec (48’), 0:3 Brlošić (57’), 0:4 Brlošić (73’). Žuti kartoni: Babić, Krajina, Matešić (Lošinj), Žunić, Brlošić, Mazi (Vihor).

LOŠINJ: Mikuličić (od 58’ Krnić), Matešić (od 70’ Šutić), Antoninić, Dlaka, Faflja (od 70’ Ribarić), Krajina, Ivković, Matić, Babić, Gršković, Mrvac.
VIHOR: Opalić (od 82’ Bolonić), Žunić, Radić, Šamanić, Bajčić (od 76’ Dujmović), Brlošić, Mazi (od 65’ Cvjetković), Kovačić (od 76’ Bukovec), Grbec, Bućan, Županec (od 76’ Barbalić).

GORANIN – MATULJI 1:0

DELNICE – Gradski stadion. Gledatelja: 90. Sudac: Mario Prpić (Rijeka). Strijelac: 1:0 F. Stipaničić (5’). Žuti karton: Liker (Goranin).

GORANIN: Malnar, R. Stipaničić (od 90’ Delač), Mikešić, Jerković (od 68’ Liker), Dedić, Brajdić (od 66’ Mulc), F. Stipaničić, M. Krištof (od 46’ Ilić), S. Krištof, Tadej, Leš.
MATULJI: Predovan, Kostić, Beni, Doričić (od 80’ Hrvatin), Grbac, Dukić, Šimić, Šneler, Mujagić (od 46’ Ljevar), Latinčić, Fičor.