Košarka

Crikveničani u Splitu uzeli vrijedne bodove u borbi za ostanak

Katarina Blažević

Foto A. KRIŽANEC

Kirci su vodili praktički cijeli susret, ali u nekoliko navrata dopuštali su napadački nemoćnoj Podstrani da se približi

Podstrana – Crikvenica 64:67

Utakmica 20. kola Prve lige košarkaša: Podstrana – Crikvenica 64:67 (14:20, 12:14, 17:14, 21:19). Mala dvorana KK Split. Gledatelja: 50. Suci: Mjeda, Bajramović i Pepur.

PODSTRANA: Bulić 15 (4-4), Pavin 15 (8-10), Lisica 8 (1-2), Udiljak 5, Šipić 14 (2-2), Bašić, Odak, Topić, Jurčević, Alić, Jeličić 5 (2-5), Dubravčić 2 (0-2).

CRIKVENICA: Tomas 12, Butorac 10 (4-4), Perić 5 (2-2), Ćošić 11 (3-4), Scott 20 (3-4), Popović 2, Šamanić 4 (1-2), Jurković, Zorić 3, Pepelar.

Košarkaši Crikvenice upisali su vrijednu pobjedu u borbi za ostanak. Kirci su svladali Podstranu u derbiju prošlosezonskih trećeligaša i tako se omjerom 4-16 izjednačili s istom momčadi, dok je pulska Stoja trenutno posljednja s tri pobjede, ali i odigranom utakmicom manje.

Crikveničani su u Splitu vodili praktički cijeli susret, ali u nekoliko navrata dopuštali su napadački nemoćnoj Podstrani da se približi. Domaćin je tako stigao i do vodstva 37:36 u 25. minuti, ali brzo su ga gosti vratili na svoju stranu s dvije uzastopne trice.

Činilo se kako je utakmica riješena kada se Crikvenica odvojila na “plus 11” (48:61) dvije i pol minute prije kraja, ali Podstrana je odgovorila serijom 10:0. Srećom za goste, tu je stalo.