Tenis

Čilić bez stresa odradio prvo kolo Roland Garrosa protiv 255. tenisača svijeta

Marin Čilić/Foto REUTERS

Čilić je za pobjedu protiv 33-godišnjeg Mađara, trenutačno 255. tenisača svijeta, trebao tek sat i pol igre.

PARIZ Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić bez suviše stresa je odradio dvoboj prvog kola Roland Garrosa pobijedivši Mađara Attilu Balazsa 6-0, 6-1, 6-2.

Marin je tijekom susreta čak osam puta oduzimao servis svom suparniku koji je imao tek jednu neiskorištenu break loptu.

Čilić je sjajno ušao u meč i prvi set je dobio “metlom”. U drugom setu je poveo 4-0, pa izgubo jedan gem, da bi zaključio set s još dva gema u nizu.

U trećem setu je Čilić krenuo sa 3-0, imao je i 4-1, a kod rezultata 4-2 osvojio je još dva uzatopna gema za konačnih 6-2 i 3-0 u setovima.

Bio je to njihov prvi međusobni okršaj.

Protivnik u drugom kolu bit će mu pobjednik meča između Mađara Martona Fucsovicsa i Francuza Geoffreyja Blancaneauxa.

Marin je u dosadašnjih 15 nastupa na Roland Garrosu dva puta dogurao do četvrtfinala (2017, 2018).

Nešto ranije plasman u 2. kolo izborio je i Borna Gojo (ATP-223.) koji je nakon pet sati igre sa 6-4, 6-7(3), 6-7(4), 7-6(4), 6-4 porazio Talijana Alessandra Giannessija (ATP-173.).

Ovo je najbolji rezultat Goje na Roland Garrosu, odnosno na nekom grand slam turniru, a u drugom kolu u Parizu će igrati protiv srpskog tenisača Filipa Krajinovića, 55. na ATP ljestvici i to će biti njihov prvi međusobni ogled.