Premier liga

Chelsea zahvaljujući penalu uzeo tri boda kod Evertona, Kovačić ostao na klupi

LIVERPOOL U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 1. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je kao gost svladao Everton s minimalnih 1-0 (1-0).

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Jorginho iz kaznenog udarca u devetoj minuti nadoknade prvog poluvremena.

Gosti iz Londona su do najstrože kazne stigli nakon prekršaja Doucourea na Chilwellu u kaznenom prostoru.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić ostao je na klupi Chelseaja.

Ranije u subotu je hrvatski reprezentativac Ivan Perišić ušao u igri u 66. minuti za Tottenham Hotspur u 4-1 (2-1) domaćoj pobjedi protiv Southamptona. Bio je to Perišićev debi u službenim utakmicama za “pijetlove” u koje je stigao iz milnskog Intera po završetku prošle sezone.