Uspješni domaćini

Četiri riječka zlata za kraj prvenstva Hrvatske u plivanju na Kantridi

Ivana Vaupotić

Mihaela Vještica/Foto M. LEVAK

Antonio Đaković okitio se zlatom u utrci na 200 slobodno plivavši 1:45.05 minuta, Amina Kajtaz podijelila je prvo mjesto u utrci na 50 delfin s Mateom Iveković iz Zagrebačkog plivačkog kluba, nakon što su obje plivale 27.00 sekundi u finalnoj utrci

RIJEKA Plivači Kantride Amina Kajtaz i Antonio Đaković te plivačica Nevere Mihaela Vještica osvojili su pojedinačne titule državnih prvaka u apsolutnoj kategoriji posljednjega dana prvenstva Hrvatske u kratkim bazenima, domaćin kojega je bila Rijeka.

Antonio Đaković okitio se zlatom u utrci na 200 slobodno plivavši 1:45.05 minuta, Amina Kajtaz podijelila je prvo mjesto u utrci na 50 delfin s Mateom Iveković iz Zagrebačkog plivačkog kluba, nakon što su obje plivale 27.00 sekundi u finalnoj utrci u kojoj je Primorjašica Lucija Ivanović osvojila treće mjesto (28.42). Mihaela Vještica slavila je pak na 50 leđno (29.00), utrci u kojoj su na sve tri stepenice postolja bile Riječanke. Tako je Meri Mataja (Kantrida) doplivala do srebra (29.16), a Anja Juričić (Primorje, 29.71) do bronce.

Plivačice Kantride Vanna Đaković, Meri Mataja, Amina Kajtaz i Klara Kosanović bile su najbrže u štafeti 4×100 mješovito (4:09.23), srebro je osvojio Zagrebački plivački klub (4.10.81), a broncu Nevera u sastavu Petra Mance, Rea Kozeljac, Mihaela Vještica i Tina Čudina (4:16.58).

Meri Mataja osvojila je i srebro na 100 prsno (1:09.10), Maro Miknić (Nevera) stao je na drugu stepenicu postolja nakon utrke na 50 delfin (24.12), dok je Vanna Đaković doplivala do bronce na 200 slobodno u utrci u kojoj je Lucijana Lukšić (Grdelin) zlato garnirala apsolutnim, mlađeseniorskim, juniorskim i mlađejuniorskim rekordom Hrvatske (1:58.68).

Rezultati, mlađe seniorke, 100 prsno: 2. Meri Mataja (Kantrida) 1:10.92, 3. Tina Čudina (Nevera) 1:12.37; 50 delfin: 2. Lucija Ivanović (Primorje) 28.44, 3. Michelle Mari Gajski 28.92; 200 slobodno: 2. Vanna Đaković 2:04.13; 50 leđno: 1. Meri Mataja (sve Kantrida) 29.65, 2. Mihaela Vještica (Nevera) 29.82.

Mlađi seniori, 50 delfin: 2. Maro Miknić (Nevera) 24.26; 200 slobodno: 1. Antonio Đaković (Kantrida) 1:44.73.