Škotsko prvenstvo

Celtic se učvrstio na vrhu ljestvice nakon dramatične pobjede, hrvatski reprezentativac ostao na klupi

Foto Instagram, Celtic

PERTH Vodeći sastav škotskog nogometnog prvenstva Celtic učvrstio se na vrhu ljestvice dramatičnom 2-1 (1-0) gostujućom pobjedom protiv Saint Johnstonea u susretu 10. kola.

Celtic je poveo u završnici prvog poluvremena autogolom Considinea (42-ag) nakon ubačaja Hakšabanovića, da bi u nastavu gost propustio sijaset prilika za drugi pogodak i rješenje utakmice. Uslijedila je šokantna sudačka nadoknada u kojoj su domaći prvo poravnali preko Mitchella (90+2), samo da bi u posljednjoj minuti dodatka Giakoumakis (90+5) ipak pogodio za očekivanu pobjedu Celtica.

Josip Juranović dobio je odmor te je ostao na klupi Celtica koji sada ima 24 boda, pet više uz utakmicu više od drugog Rangersa. Saint Johnstone je deveti sa 10 bodova.