Boćanje

Čavjanska boćarica Carrolina Bajrić osvojila naslov europske prvakinje! Hrvatska reprezentativka slavila u Ljubljani

Carrolina Bajrić/Foto V. KARUZA

U finalnom susretu Bajrić je s 11-9 pobijedila francusku predstavnicu

LJUBLJANA Carrolina Bajrić, hrvatska reprezentativka u boćanju, okrunila se naslovom prvakinje Europe u pojedinačnoj konkurenciji, klasičnim načinom, na prvenstvu kojem je domaćin Ljubljana.

U finalnom susretu Bajrić je s 11-9 pobijedila francusku predstavnicu. Nives Jelovica osvojila je srebrnu medalju u disciplini bližanje i izbijanje u krug. U napetoj završnici srbijanska predstavnica Milica Kolunđija posljednjom je boćom pogodila bulin i tako osvojila titulu prvakinje Europe pobjedom 21-20.

Hrvatski par Nives Jelovica i Nikol Marelja-Bošnjak porazom u polufinalu protiv turskih predstavnica s 2-13 osvojio je brončanu medalju u disciplini parova-klasično.

Ženska seniorska reprezentacija nastupila je na Europskom prvenstvu u sastavu: Nives Jelovica, Carrolina Bajrić, Nikol Marelja-Bošnjak i Ria Vojković, izbornik Dean Klarić te pomoćni trener Čedo Vukelić.