Četvrta NL NS Rijeka

Čačić rastužio Zamećane i ispratio ih u niži rang, Riječani uspjeli uzeti samo bod protiv Novalje

Kristijan Šepić (Zamet) i Mateo Rončević (Novalja)/Foto M. LEVAK

Marko Čačić u 82. minuti postigao pogodak za izjednačenje i remi nedovoljan riječkim igračima, koje je u završnici spašavao vratar Legac, da osiguraju ostanak u ligi

RIJEKA Utakmica 26. kola Četvrte lige NS Rijeka: Zamet – Novalja 2:2 (1:0). Stadion Robert Komen. Gledatelja: 150. Sudac: Alen Halilović (Umag) – 6,5. Pomoćnici: Vitasović (Filipana) i Kukić (Pula). Strijelci: 1:0 Nekić (33’), 1:1 Dodevski (33’), 2:1 Baković (59’), 2:2 M. Čačić (82’). Žuti kartoni: Nekić (Zamet).

ZAMET: Legac 7,5, Karlovčan 6,5, Kocijan 6 (od 82’ Vidović -), Baković 6,5, Muminović 6,5, Paškvan 6, Ožanić 6, Nekić 7, Ferinac 5,5, Šepić 5,5, Pilepić 5,5 (od 62’ Komadina 6).

NOVALJA: Smolčić 6, Dodevski 7, Memkov 6, D. Čačić 6, Kojić 5,5, M. Čačić 7, Kustić 6, Župan 6, Jovanović 5,5, Vidušin 5,5, Rončević 6,5.

Zamet je ispao iz lige, tužno je saznanje za riječku momčad i njezine vjerne simpatizere koji su svjedočili remiju na umjetnoj travi stadiona »Robert Komen«, koji je začinjen pokerom golova i konačnih 2:2, bodom nedovoljnim za Riječane da bi ostali među četvrtoligašima.

Legendarni golgeter Pomorca Marijan Karlovčan, popularni Karlo, u svoje vrijeme itekako cijenjeno napadačko ime diljem terena ovoga kraja, te njegov unuk Franko, koji tek uči prve korake, pratili su pokušaje svojeg sina i tate Marka, kapetana Zameta, te njegovih suigrača u jurišima na nužnu pobjedu, koji su asocirali na strmi uspon ka visokom vrhu, pri čemu bi, tek što su u dva navrata nekako stigli do željenog visa, domaćini napravili neki krivi korak koji je uzrokovao pad. Zamet je, naime, imao dvije meč lopte, vodio je dva puta, ali onda nije znao ili nije mogao naći načina da bi sačuvao tu malu, ali jako dragocjenu prednost pred Novaljom, koja je istrčala bez imperatiova rezultata i nadigravala se.

Korak prednosti

Snove o pobjedi domaćini su počeli snivati od 33. minute kada je poentirao Dominik Nekić okončavši uzbudljiva događanja pred vratima Filipa Smolčića. »Artiljerijska priprema« deblokade rezultata bila je dobra akcija znalca Alena Muminovića, uoči raspleta tog napada Luka Kocijan je zakucao loptu u prečku dok je »gol visio u zraku«, da bi Nekić odbijenu loptu smjestio u gol Novalje.

Mlada momčad Zameta otišla je na odmor s korakom prednosti, ali je brzo dostignuta već u početnim minutama nastavka. Ivica Datković, trener gostiju, nekadašnje istaknuto obrambeno ime ovdašnjeg nogometa, nije mijenjao ništa iz jednostavnog razloga što su gosti s Paga doputovali sa samo jedanaest igrača, ali je očito svojim izabranicima u napadu dao itekako praktične savjete. U 51. minuti u dugotrajnoj akciji Novalje lopta je došla do Darka Dodevskog, a živahna »trojka« gostiju nije se ustručavala kada je trebalo zakucati loptu u mrežu.

Zamećani su, istina, bili malo šokirani ovim matom, ali su se vrlo brzo uspjeli oporaviti od hladnog tuša i već su za nekoliko minuta opet imali pogodak prednosti.

Domaćin šokiran

Bilo je to u 59. minuti kada su Riječani odgovorili ubačajem s desne strane pred vrata gdje se odjednom našao zaboravljeni Marin Baković. U odličnoj poziciji, »sam kao duh«, imao je ugodnu dužnost iz blizine pogoditi cilj za novo vodstvo domaćina, koje se, međutim, na kraju, kao i ono prvo, pokazalo »dudom varalicom«. U preostalih nešto više od pola sata igre, mlada domaća momčad se zaigrala umjesto da je, s obzirom na velik ulog, nastojala glavninu snaga koncentrirati oko šesnaesterca.

Kažnjena je u 82. minuti kada je Novalja realizirala akciju u kojoj se u dobroj poziciji našao Marko Čačić i izjednačio pogotkom s ruba šesnaesterca. Zamećani su do kraja bezuspješno tražili pobjedu, pri čemu ih je Livio Legac s nekoliko sjajnih obrana spasio da ne dobiju i treći gol.

Ostali rezultati

OŠK OMIŠALJ       8

KLANA       2

OMIŠALJ – Igralište Pušća. Sudac: Gabrijel Flegar. Pomoćnici: Piršić i Mrkela (svi Rijeka). Strijelci: 1:0 Škoda (8’-11m), 1:1 Laginja (11’), 2:1 An. Sharbini (26’), 3:1 M. Sharbini (38’), 4:1 Ah. Sharbini (54’), 5:1 An. Sharbini (55’), 6:1 Bradr (72’), 7:1 Miculinić (77’), 7:2 silić (80’), 8:2 Ah. Sharbini (84’).

OŠK OMIŠALJ: Tomljenović, Kovačić, Hadžiomerović (od 20’ Ah. Sharbini), Škoda (od 20’ Brdar), M. Sharbini (od 57’ Grdinić), Paro-Vidolin (od 57’ Požega), Tešić, Vukelić, Dadić (od 20’ An. Sharbini), Miculinić, Jukić.

KLANA: Gauš (od 46’ Ždralović), Marčelja, Corallini (od 31’ Kajtazi), Dujmović, Varljen (od 50’ Silić), Ciceran, Šerić, Laginja, Šnajdar, Lazarević (od 46’ Bura), Jeletić.

OTOČAC       1

DRAGA       0

OTOČAC – Gradsko igralište. Gledatelja: 150. Sudac: Mario Lulić (Gospić). Pomoćnici: Bićanić (Senj) i Butorac (Gospić). Strijelac: 1:0 Ostović (50’). Žuti kartoni: Ostović (Otočac), Kurti (Draga).

OTOČAC: A. Krznarić, Benčić, Lončar (od 46’ Dujmović), Smolčić, Banić, Matovina, Bićanić (od 80’ Marincel), Barunčić (od 46’ Ostović), M. Krznarić, Dunković (od 46’ Džaja, od 60’ Bogdanić), Plecić.

DRAGA: Bošnjak, Šop, Kramer, Kurti, Rubinić, Kaligarić, Frolja, Abram, Lončarica, Antolović, Sinožić.

BORAC       3

LOKOMOTIVA       1

KRASICA – Igralište Krasica. Gledatelja: 40. Sudac: Alen Dokuš (Pula). Pomoćnici: Krčalić (Radmani) i Nikolić (Poreč). Strijelci: 0:1 Shabanov (15’), 1:1 Erceg (46’), 2:1 Golić (66’), 3:1 Golić (71’). Žuti karton: Golić (Borac). Crveni karton: Andrić (Lokomotiva, 20’).

BORAC: Benulić (od 89’ Tadić), Žeželić (od 89’ Jambrošić), Zubić, Erceg, Juras, Golić, Vušković, Polić, Pelc, Štemberger (od 74’ Karleuša), Rusich (od 46’ Sedlić).

LOKOMOTIVA: Mičetić (od 78’ Vučkov), Smiljanić, Vidas (od 78’ Rukavina), Šušnjar (od 70’ Bujačić), Žarić (od 62’ Gjugjaj), Shabanov (od 78’ Kvesić), Krmpotić, Randelj, Pičuljan, Andrić, Fumić.

HALUBJAN       1

VELI VRH       2

VIŠKOVO – Igralište Brnasi. Gledatelja: 150. Sudac: Mario Prpić (Rijeka). Pomoćnici: Tubak (Momjan) i Barbić (Rijeka). Strijelci: 0:1 Antanasković (23’), 0:2 Hairlahović (42’), 1:2 Flego (90’+2’). Žuti karton: Hairlahović (Veli Vrh).

HALUBJAN: Vidović, Hunčak (od 52’ Šestan), Stojković, Ciglar (od 52’ Radan), Kučinić (od 52’ Šimić), Weitzer, Mandić, Kovačević, Dedić (od 67’ Murica), Klapan (od 52’ Flego), Šarković.

VELI VRH: P. Vujica, Nikolić, Malobabić, Bogdan, B. Vujica, Hairlahović, Serbinov (od 80’ Špelić), Antanasković, Benčić (od 67’ Geršić), Maras (od 71’ Žgomba), Bakjac.

ROVINJ       4

GOSPIĆ 91       1

ROVINJ – Igralište Valbruna. Gledatelja: 50. Sudac: Vladimir Merle (Viškovo). Pomoćnici: Sobol (Hreljin) i Kezele (Rijeka). Strijelci: 0:1 Isaković (20’), 1:1 Tošić (39’), 2:1 Acquavita (47’), 3:1 Perković (72’), 4:1 Perković (88’). Žuti kartoni: Hoxha, Herak (Rovinj).

ROVINJ: Starčić, Hoxha, Butući, Bernobić, Šverko, Buljević (od 7’ Acquavita), Perković, Herak, Tošić, Paulinić (od 77’ Poropat), Lavižati (od 5’ Lazarić, od 46’ Kazalac).

GOSPIĆ 91: Brezović (od 73’ Grmača), Sertić, Lovrić, Isaković, Bulum, Špoljarić (od 64’ Haznadar), Radošević, Dizdar, Tomac, Župan, Babić.