EUROPSKO PRVENSTVO U VESLANJU

Braća Sinković očekivano u polufinalu, u svojoj skupini bili uvjerljivo prvi ispred slovenske i srpske posade

Braća Sinković su pobijedili u 3. skupini četvrtfinala u vremenu od 6:34.37 minuta ispred srpske i slovenske posade te su se plasirali u polufinale koje će se održati u subotu.

VARESE Hrvatski dvojac bez kormilara Valent i Martin Sinković plasirali su se u polufinale Europskog veslačkog prvenstva koje je u petak započelo u talijanskom Vareseu.

Braća Sinković su pobijedili u 3. skupini četvrtfinala u vremenu od 6:34.37 minuta ispred srpske i slovenske posade.

Polufinala su na rasporedu u subotu, a finale u nedjelju.

U protekloj godini od veslačkih natjecanja održalo se jedino Europsko prvenstvo na kojem su Braća Sinković osvojili drugo mjesto. Iduće natjecanje i još jedna stanica na putu do Olimpijade u Tokiju je Svjetski veslački kup koji se po prvi puta u povijesti održava na zagrebačkom Jarunu od 30. travnja do 02. svibnja.

U ženskom dvojcu bez kormilara sestre Ivana i Josipa Jurković bile su treće u svojoj kvalifikacijskoj skupini bile treće i morat će u repesaž. Sestre Jurković su stazu odveslale za 7:12.59 minuta, a izravni plasman u polufimale pobjegao im je za nešto više od dvije sekunde.

U dvojcu na pariće David Šain i Goran Mahmutović bili su peti u skupini i također će morati u repesaž.