NBA DOIGRAVANJE

Bogdanovićevi Jazzeri i treći put zaredom nadigrali Memphis, Wizardsi uspjeli izbjeći “metlu” Sixersa

Luka Medak

Bojan Bogdanović i Mike Conley/Foto: REUTERS

Košarkaši Utah Jazza bili su izgubili prvu utakmicu, no od povratka Donovana Mitchella u drugoj sada su upisali i treću uzastopnu pobjedu nad Memphis Grizzliesima te će imati priliku zatvoriti seriju na domaćem terenu u Salt Lake Cityju.

RIJEKA S ponedjeljka na utorak odigrane su dvije NBA utakmice doigravanja, u kojima je Utah Jazz uspio povećati prednost na 3:1 u seriji protiv Memphis Grizzliesa, dok Philadelphia 76ersi nisu uspjeli dovršiti posao protiv Washington Wizardsa, koji su smanjili zaostatak na 3:1.

Presudna je bila treća četvrtina, koju je momčad Quinna Snydera dobila 41:33 i napravila prednost koju nije ispuštala. Upravo je Mitchell predvodio Jazzere s 30 poena i osam asistencija, Jordan Clarkson je s klupe ubacio 24, a Rudy Gobert je završio sa 17 poena i osam skokova. Hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović igrao je 33 minute te upisao 13 poena, dva skoka i dvije asistencije.

Kod poraženih Grizzliesa najbolji je bio Ja Morant s 23 poena i 12 asistencija, dok su po 21 poen ubacili Dillon Brooks i Jaren Jackson Jr.

Washington Wizardsi uspjeli su spasiti svoj obraz i izbjeći “metlu” pobjedom nad Philadelphia 76ersima, koji su imali priliku prvi put u 36 godina pobijediti nekoga 4:0, no ozljeda Embiida im je pomrsila planove.

Nakon samo 11 minuta igre, krajem prve četvrtine najbolji igrač Sixersa Joel Embiid je ozlijedio koljeno, napustio teren i nije se više vraćao, a Wizardsi su namirišali krv i iskoristili priliku. Wizardse je predvodio Russell Westbrook s novim “triple-double” učinkom od 19 poena, 21 skoka i 14 asistencija, dok je najbolji strijelac bio Bradley Beal s 27 poena.

Kod poraženih Sixersa najbolji je bio Tobias Harris s 21 poenom i 13 skokova, Tyrese Maxey je s klupe ubacio 15, a Ben Simmons je imao 13 poena.

Serija se sada seli u Philadelphiju, gdje će Sixersi imati novu priliku za prolaz u drugi krug, sa ili bez Embiida.