La Liga

Barcelona pobijedila Betis i povećala vodstvo na tablici, Lewandowski zabio svoj 14. ovosezonski gol u prvenstvu

SEVILLA Nogometaši Barcelone pobijedili su u Sevilli Betis s 2-1 u zaostaloj utakmici Španjolske lige i povećali vodstvo na tablici.

Betis i Barcelona su u prvom dijelu prikazali dosta ugodnu igru, ali nisu postigli golove. U drugom poluvremenu gosti, koji su imali znatno veći posjed lopte, poveli su u 65. minuti, nakon dodavanja Alejandra Baldea, a zabio je Brazilac Raphinha.

Prvi strijelac lige Robert Lewandowski udvostručio je prednost Katalonaca u 80. minuti, a autogol Julesa Koundea u 85. minuti dao je nadu domaćima. No, Barcelona je zadržala vodstvo do kraja, sada je prva s 50 bodova.

Real Madrid ima utakmicu manje sa 42, a slijede Real Sociedad (39), Atletico Madrid (34) te Villarreal i Betis (po 31).

U četvrtak se igra još jedna zaostala utakmica, a drugoplasirani Real Madrid će ugostiti Valenciju.