Vaterpolo

Barakude pobjedom otvorile novo izdanje Svjetske lige, Hrvatska režirala preokret u trećoj četvrtini

Foto Hrvatski vaterpolo savez, Instagram

PIREJ Hrvatska muška vaterpolska reprezentacija pobjednički je započela nastup u novom izdanju Svjetske lige, izabranici Ivice Tucka u susretu su 1. kola skupine D kao gosti svladali Grčku sa 12-11 (3-4, 2-2, 3-1, 4-4) u Pireju.

Hrvatska je odlično odigrala drugi dio utakmice, u trećoj četvrtini je preokrenula rezultat, da bi dvije minute prije kraja povela i s nedostižnih 12-9. Do kraja dvoboja Grčka je mogla tek ublažiti poraz.

Ante Vukičević, Josip Vrlić, Hrvoje Benić i Andrija Bašić postigli su po dva gola za Hrvatsku, a Loren Fatović, Ivan Domagoj Zović, Luka Bukić i Rino Burić su dodali po jedan, dok je Ioannis Fountoulis postigao četiri pogotka za Grčku.

Sljedeći nastup Hrvatska će imati 15. veljače kada će ugostiti Rusiju.