DOBAR POČETAK GODINE ZA HRVATSKI PAR

ATP Antalya: Mektiću i Paviću dovoljno samo 45 minuta za plasman u finale, tamo ih čeka Dodig

Nikola Mektić i Mate Pavić/Foto: Sanjin Strukic/PIXSELL

Paviću će ovo biti već 40. finale parova u karijeri, dosad je osvojio 17 naslova, dok je Mektić ušao u svoj 17. finale, a dosad je osam puta podizao pobjednički pehar.

ANTALYA Hrvatski tenisači Nikola Mektić i Mate Pavić plasirali su se u finale parova na ATP turniru u Antalyji, oni su u polufinalu sa 6:1, 6:1 za samo 45 minuta nadigrali Talijane Salvatorea Carusa i Andreu Vavassorija.

U finalu Mektić i Pavić igraju protiv još jednog hrvatskog igrača, Ivana Dodiga, koji je sa Slovakom Filipom Polašekom u drugom polufinalu pobijedio Francuze Jeremyja Chardyja i Fabricea Martina 6:3, 6:1 za sat i četiri minute.

Dodig će tako u utorak zaigrati u svom 33. ATP finalu u konkurenciji parova, a dosada je osvojio 15 turnira. Ovo će mu biti peti finale s Polašekom s kojim je dva puta bio pobjednik.

Finale parova u Antalyji igrat će se u utorak po završetku oba pojedinačna polufinala, a program počinje u podne po hrvatskom vremenu.