Premijer liga

AO Škrljevo poraženo od Vrijednosnica, previše oscilacija u igri i premalo šuterski raspoloženih igrača

Valentina Prokić

NAJUČINKOVITIJI KOD DOMAĆIH - Ni 34 poena NIka Slavice nisu bila dovoljna za pobjedu/Foto M. GRACIN

Slavica sa 34 i Jelenković sa 27 poena nisu bili dovoljni za pobjedu nad raspoloženim Osječanima.

MAVRINCI Utakmica 14. kola HT Premijer lige košarkaša: Adria Oil Škrljevo – Vrijednosnice Osijek 82:93 (20:26, 18:18, 19:26, 25:23). Dvorana Mavrinci. Gledatelja: 100. Suci: Gracin, Perlić i Pavičić.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Stojanović, Hortman 5, Jelenković 27 (11-12), Vucić, Kostić, Barnjak, Bešić 3, Šajin 4 (2-6), Ćošić, Zovko 4, Vrgoč 5, Slavica 34 (7-11).

VROS OSIJEK: Makoi 18 (4-4), Lisica 18 (3-3), Dugandžić, Grušanović, Tomljenović 5, Tokić 13 (3-4), Špehar, Porobić 11 (7-8), Kuany 5, Topolović 23 (8-10).

Trice: Adria Oil Škrljevo 6-23, VROS Osijek 6-13. Skokovi: Adria Oil Škrljevo 27 (9), VROS Osijek 40 (11). Slobodna bacanja: Adria Oil Škrljevo 20-29, VROS Osijek 25-29.

Igrala se 37. minuta kada je Jelenković pogodio za 76:82 i smanjio na samo šest poena zaostatka, što je probudilo tračak nade u redovima košarkaša Adria Oil Škrljeva u domaćem dvoboju s Vrijednosnicama Osijek. Imao je potom Slavica otvoren šut, no nije uspio pogoditi i Osječani su na drugoj strani košem i slobodnim bacanjem Makoija povećali prednost na plus devet, koju su uspjeli zadržati i povećati do kraja utakmice te otići kući s pobjedom i bodovima.

Bilo je previše oscilacija u igri domaćih te premalo šuterski raspoloženih igrača, Slavica sa 34 i Jelenković sa 27 poena nisu bili dovoljni za pobjedu nad raspoloženim Osječanima. A nije da domaći nisu imali svoje prilike, posebno u prvom poluvremenu, koje je bilo puno izjednačenije od nastavka.

Gosti su nakon dvije minute igre imali plus šest, 0:6 te su u još dva navrata imali jednaku prednost nad Škrljevom na kraju prve i druge četvrtine. S druge strane domaći košarkaši u prvom su poluvremenu imali najviše tri poena prednosti, 36:33 u 16. minuti. U drugom poluvremenu gosti su vodili glavnu riječ, posebno visoki centar Topolović, no nakon što je on zaradio petu osobnu pogrešku Škrljevo je moglo puno bolje iskoristiti tih nešto više od sedam minuta.