Uspjeh Hrvata

Anton Glasnović uvjerljivo slavio na Svjetskom kupu u Kairu, Cernogoraz peti

Anton Glasnović/Foto PIXSELL

Anton je u kvalifikacijama pogodio najviše, 122 glinena goluba, a u finalu je s 47 pogodaka uvjerljivo osvojio zlato ispred Španjolaca Joana Garcie (44) i Alberta Fernandeza (34)

KAIRO Hrvatski strijelac Anton Glasnović pobijedio je na natjecanju Svjetskog kupa u disciplini trap u egipatskome glavnom gradu Kairu.

Anton je u kvalifikacijama pogodio najviše, 122 glinena goluba, a u finalu je s 47 pogodaka uvjerljivo osvojio zlato ispred Španjolaca Joana Garcie (44) i Alberta Fernandeza (34). Glasnović je potvrdio dobru formu jer je i na zadnjem natjecanju Svjetskog kupa prije “lockdowna” u ožujku prošle godine na Cipru također slavio.

U finalu je Antonu društvo pravio i olimpijski prvak iz 2012. godine Giovanni Cernogoraz, koji je nakraju okončao kao peti s 23 pogođene mete.

Aktualni olimpijski pobjednik i Antonov mlađi brat Josip Glasnović bio je 15. u kvalifikacijama sa 115 pogodaka.