ZOI Peking

Američke hokejašice prve polufinalistice u Pekingu, braniteljice olimpijskog zlata u završnici utakmice slomile Čehinje

Amerikanke su do vodstva stigle u 47. minuti kad je pak u mrežu poslala Stecklein, a plasman u polufinale su zapečatile u završnici utakmice, golovima Harmon u 57. minuti i Coyne Schofield

PEKING Američke hokejašice, braniteljice naslova olimpijskih pobjednica iz Pjongčanga, prva su ekipa koja je izborila nastup u polufinalu turnira na ZOI u Pekingu, gdje su u četvrtfinalu sa 4-1 (0-0, 1-1, 3-0) svladale reprezentaciju Češke.

Čehinje su povele pogotkom Pejzlove u 25. minuti, a samo 48 sekundi poslije izjednačila je Knight. Amerikanke su do vodstva stigle u 47. minuti kad je pak u mrežu poslala Stecklein, a plasman u polufinale su zapečatile u završnici utakmice, golovima Harmon u 57. minuti i Coyne Schofield koja je za konačnih 4-1 poslala pločicu u nebranjenu mrežu šest sekundi prije kraja.

U petak je na rasporedu još jedan četvrtfinalni dvoboj u kojem će reprezentacija Kanade igrati protiv Švedske, a utakmica će započeti u 14.10 sati.

U subotu će biti odigrana preostala dva četvrtfinala: Rusija – Švicarska (5.10 sati) i Finska – Japan (9.40).