PRIJEM KOD GRADONAČELNICE

Thompson za Oluju 2027. na stadionu Kantrida? Organizatori iznijeli prijedlog Ivi Rinčić

Edi Prodan

Imamo za to potporu njegovog tima, ali i samog Ministarstva branitelja na čelu s ministrom Tomom Medvedom, istaknuo nam je Kurilj



Koncert Marka Perkovića Thompsona prigodom obilježavanja VRO Oluja 2027 održat će na stadionu Kantrida u Rijeci! Najzvučnija je to vijest, na čijem kraju istina još uvijek mora stajati upitnik, no dio je to razgovora, izvan protokola, ali prijedlog, izneseno od strane riječkog organizacijskog odbora nedavnog Thompsonovog koncerta u riječkoj Dvorani mladosti na prijemu kod gradonačelnice Ive Rinčić.


Sa strane organizatora prijemu su prisustvovali Milan Kurilj, ratni veteran i pripadnika elitnog Hrvatskog gardijskog zdruga, Mile Biondić, predsjednik Udruge hrvatskih dragovoljaca Domovinskog rata Rijeke, Marinko Marijanović, pripadnik ratne Specijalne jedinice policije Ajkule i njezin dugogodišnji mirnodopski zapovjednik, Goran Crnković, predsjednik Matice Hrvatske u Rijeci kao i Nikola Matičić, predsjednik riječkog ogranka udruge Hrvatski domobran.





– Željeli smo se gradonačelnici Rinčić zahvaliti na pomoći u organizaciji Thompsonovog koncerta što je ujedno bio i čin demokratizacije, otvorenosti i tolerancije naše Rijeke i općenito prostora Primorsko-goranske županije s velikim refleksijama na općehrvatske prilike. Prijedlog da Thompson održi prigodom obilježavanja VRO Oluja 2027. koncert na Kantridi rodio se prigodom njegovog posjeta Trsatskom svetištu, u vrijeme između dva riječka koncerta, imamo za to potporu njegovog tima, ali i samog Ministarstva branitelja na čelu s ministrom Tomom Medvedom, istaknuo nam je Kurilj.


Prigodom posjeta, gradonačelnici je uručena posebna zahvalnica na pomoći u organizaciji koncerta kao i zanimljivi odljev kralja Zvonimira, rad Ivice Tomića, branitelja i dragovoljca domovinskog rata koji je u poslijeratnom razdoblju upravo u likovnom izražavanju, dominantno na temu hrvatske povijesti, pronašao ne smo svoj talent nego i prijeko potrebni mir tako da taj dar ima višeslojno značenje i poruku.



Sa strane gradonačelnice, uz zahvalnost na darovima, za sada je pitanje o samom koncertu ostalo bez odgovora. Razumljivo jer termin je još daleko, upit  nije sližben, no s obzirom da Kantridom upravlja Rijeka Sport, tvrtka u vlasništvu Grada, Korzo 16 je jedina adresa na kojoj će se moći dobiti odgovor o tom koncertu.


Veteranski centar


Središnji dio razgovaralo bio je o tema vezanim za potrebe i rješavanje niza problematika vezanih za budućnost i skrb hrvatskih branitelja na području Grada Rijeke. Kao i o projektu Veteranskog centra u postojećem objektu bivše Dječije bolnice na Kantridi.