Nevrijeme poremetilo promet

VIDEO/FOTO “Grad koji teče”: Totalni kaos u Rijeci – poplave, odroni… Najteže u Vukovarskoj

Sanja Gašpert, Marinko Glavan

Foto Vedran Karuza, Ana Križanec, Robert Šimonović

Foto Vedran Karuza, Ana Križanec, Robert Šimonović

Tijekom cijeloga dana kiša koja je neumorno i jako padala na brojnim prometnicama stvarala je ulične bujice koje su dizale šahte



RIJEKA Rijeka je danas opravdala poznati slogan “Grad koji teče”, jer je tijekom cijeloga dana kiša koja je neumorno i jako padala na brojnim prometnicama stvarala ulične bujice koje su dizale šahte, a na kolnicima se zadržava veća količina vode, što je sve skupa izazvalo brojne zastoje u prometu diljem Rijeke i okolice. Državni hidrometeorološki zavod je za cijeli dan izdao crveni meteoalarm.


Prohodna dva podvožnjaka, veliki nanosi na raskrižjima


Prema informacijama iz Rijeka plusa, na većini gradskih prometnica stanje je normalizirano.


“Podvožnjak Bulevard i Kantrida su prohodni. Najteže stanje je i dalje u Vukovarskoj gdje je došlo do odrona velikih količina kamenja s aktivnog gradilišta.




Izbjegavati treba i privoze: Ulicu B. Blečića kraj studentskog doma na Podmurvicama te Cavtatsku zbog velikih nanosa kamenja na raskrižjima.


Sve su službe na terenu kao i ophodari Rijeka plusa, te će se Vukovarska čistiti cijelu noć. Apeliramo na građane da koriste alternativne pravce i poštuju upute i znakove službi na terena”, poručuju iz Rijeka plusa.



Rijeka plus: Službe čiste prometnice


Iz Rijeka plusa javljaju da je u Vukovarskoj ulici najteža situacija zbog velikog odrona s aktivnog gradilišta.


” Mehanizacija čisti Vukovarsku ulicu na raskrižju s Ulicom A.Barca. Ophodarska služba, i KD Čistoća čiste prometnicu od Tehničkog fakulteta do Potoka.


Ophodarska služba Rijeka plusa i sve raspoložive snage cijelu će noć biti na terenu kako bi se Vukovarska ulica nastojala osposobiti za prometovanje.


Gradski prometni centar u stalnoj je komunikaciji sa svim službama.


Ako ste u prometu poštujte interventne službe i njihove upute, kao i znakove u prometu”, poručuju iz Rijeka plusa.



Autotrolej: Promet normaliziran, linije u kašnjenju


U ovim trenucima je normaliziran javni gradski promet u Rijeci, tvrde u Autotroleju.


Tijekom dana zbog velikih količina oborina i poplavljivanja dijela cesta u prekidu su bile linije 1 i 1a zbog poplave ispod željezničkog nadvožnjaka na Kantridi, kao i linija broj 8 zbog poplave u podvožnjaku iznad hotela Neboder.


Ponovo su krenule i linije 7 i 7a te 20 i 21 koje su bile u prekidu zbog velike količine šljunka i zemlje te radnog stroja kojeg je voda odnijela u rov kod Plodina u Vukovarskoj ulici.


Iz Autotroleja napominju da su zbog cestovne i vremenske situacije linije u znatnom kašnjenju.


Foto galerija: Kiša u Rijeci Foto: Ana Križanec, Nikola Blagojević, Vedran Karuza


Dizale se šahte, ceste zatvorene, odroni…


Zbog obilnih oborina, u sredini dana su bile privremeno zatvorene ceste od Trsata prema centru Rijeke te podvožnjak na Kantridi. Točnije, bila je zatvorena cesta od Trsata, od raskrižja kod bistroa Paris, prema centru grada, odnosno prema Bulevardu oslobođenja.


Foto galerija: Kiša i bujice u Rijeci Foto: Vedran Karuza


Također, bio je zatvoren i podvožnjak na Kantridi, dok se količina kiše nije povukla. Iz Rijeka plusa sve sudionike u prometu upućuju da koriste obilazne pravce te da budu posebno oprezni prilikom vožnje, jer je sve to izazvalo dodatne prometne gužve.


Foto galerija: Odron u Vukovarskoj, zatvorena cesta Foto: Robert Šimonović


Zbog odrona u Vukovarskoj ulici cijela prometnica je ostala blokirana velikom količinom kamenja i drugog materijala. Više o tome OVDJE.


FOTO Odron u Vukovarskoj ulici, cesta je blokirana




Foto Siniša Stiperski


Foto Siniša Stiperski





Cambierieva ulica je potpuno poplavljena.



Foto Sandy Uran



“Zbog obilnih oborina dio prometnica u Rijeci privremeno je zatvoren za promet. Naši ophodari su na terenu i prate stanje. Miču kamenje s prometnice, rješavaju šahte te za dodatne intervencije pozivaju vatrogasce”, kaže voditeljica Odjela za odnose s javnošću i informiranje Rijeka plusa Dragana Šmitran Babić, prof.


Foto galerija: Bujice na Potoku Foto: Dražen Herljević


Intervencije vatrogasaca


Dežurne vatrogasne službe Javne vatrogasne postrojbe grada Rijeke do 16 sati imali su tridesetak intervencija uglavnom vezanih uz vodom izbijene šahte, koje su dodatno usporavale promet, ali i poplavljene objekte.



Iz Hrvatskog autokluba upozoravaju vozače da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama. Javljaju kako se zbog vode na kolniku na autocesti A7 na jednom dijelu između čvorova Škurinje i Orehovica u smjeru Križišća vozi jednom prometnom trakom, uz ograničenje brzine od 40 km/h.


Posebno su kritične lokacije riječka obilaznica, kod Škurinja, Kantrida, Bulevard, Prvomajska ulica, Orehovica i Podvežica, čije su ceste praktički pod vodom. Prema javljanjima naših čitatelja, i jedna strana Osječke ulice, od Spara do raskršća s Tizijanovom ulicom, kompletno je pod vodom, a u poslijepodnevnoj špici – povratka s posla, putovanje osobnim automobilom iz centra Rijeke do Zameta potrajalo je čak sat vremena.


Dežurne službe poručuju sudionicima u prometu da se informiraju o stanju na prometnicama, planiraju rute vožnje unaprijed te razmisle o alternativnim pravcima kako bi izbjegli gužve.


Trenutno stanje na riječkim prometnicama može vidjeti i na gradskim kamerama, a one se nalaze na ovom linku.