Inovativnost i entuzijazam

Učenici OŠ “Sveti Matej” osvojili 2. mjesto na Milenijskom natjecanju iz kreativne industrije

Jakov Kršovnik

Učenici i mentorice OŠ Sveti Matej na 5. Milenijskom natjecanju iz kreativne industrije u Osijeku s priznanjem / OŠ Sveti Matej Viškovo

Učenici i mentorice OŠ Sveti Matej na 5. Milenijskom natjecanju iz kreativne industrije u Osijeku s priznanjem / OŠ Sveti Matej Viškovo



VIŠKOVO – Učenici OŠ “Sveti Matej” osvojili su 2. mjesto na međunarodnom Milenijskom natjecanju iz kreativne industrije u Osijeku, javljaju njihove mentorice.


Svoja idejna rješenja u Osijeku predstavila su tri tima: učenice Kala Kurelić, Laura Ličina, Mija Mohorovičić i Lea Šimičić iz 3. e razreda pripremale su se pod mentorstvom učiteljica Irene Zubičić i Ksenije Žauhar, dok je učenike Vita Udovičića 7.a i Tijanu Mamula 7.e pripremala učiteljica Jasmina Mamula.


– Predstavili smo mitološke priče Kastavštine edukativnom slikovnicom i uporabnim predmetima te osmislili niz radijskih emisija kako bismo od zaborava spasili poznate i manje poznate mitske priče. Naše učenike povjerenstvo je pohvalilo za kreativnost, inovativnost te očuvanje kulturne baštine i čakavskog zavičajnog govora. U kategoriji Kreativni sat naši učenici osvojili su visoko 2. mjesto, javljaju mentorice Irena Zubčić, Ksenija Žauhar i Jasmina Mamula.




Organizatori ovogodišnjeg natjecanja, što se održalo od 5. do 7. prosinca su Ekonomski fakultet u Osijeku, ujedno i domaćin natjecanja, Institut za znanstvena i umjetnička istraživanja u kreativnoj industriji Andizet te Malac genijalac Osijek. Preko 450 natjecatelja u 135 timova iz cijele Hrvatske te Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Srbije, Indije i SAD-a, predstavilo je svoje kreativne proizvode nadahnute bogatom kulturnom baštinom.


– Bez potpore Općine Viškovo ni ove godine ne bismo uspjeli realizirati sudjelovanje naših učenika na natjecanju u Osijeku. Stoga smo zahvalni Općini Viškovo i načelnici Sanji Udović na pruženoj financijskoj potpori u realizaciji sudjelovanja naših učenika na 5. Milenijskom natjecanju, kažu mentorice. Ističu da je smisao natjecanja razvijanje vizija, inovativnosti i entuzijazma nadarenih mladih osoba.


– Ovakve aktivnosti su vrlo korisne jer potiču mlade ljude da kroz proces stvaranja novih ideja i proizvoda promiču svoju baštinu i ujedno razvijaju ljubav prema kraju u kojem žive. A osvojena nagrada našim je učenicima i mentoricama ponovno potvrda i poticaj u daljnjem radu i predstavljanju bogate kulturno-povijesne baštine našeg kraja, zaključuju mentorice.