Jakov Kršovnik

Sara Pešut i Noan Bačić / Foto HTITF, PK Nevera

Najbolja muška ekipa je Pikado klub "Nevera" iz Viškova

Viškovski vijećnici izglasali su dodjelu nagrada Općine za najbolje viškovske sportaše u prošloj godini te iznos novčane nagrade za nagrađene.

Sara Pešut, članica Teakwon-do kluba Rijeka, najbolja je sportašica u ženskoj pojedinačnoj kategoriji, u muškoj pojedinačnoj kategoriji najbolji je Noan Baćić, član Plivačkog kluba “Nevera”, dok je najbolja muška ekipa Pikado klub “Nevera” iz Viškova.

Nagrada za najbolju žensku ekipu u 2022. godini nije dodijeljena.

Sara Pešut osvojila je broncu na Europskom prvenstvu u Turskoj, Noan Baćić na 10. plivačkom natjecanju “Mali medo” osvojio je 1. mjesto u štafeti, 1. mjesto na 200 metara slobodno, 2. mjesto na 400 metara slobodno, a dobar rezultat postigao je i na Kadetskom prvenstvu Hrvatske.

Pikado klub Nevera osvojio je 1. mjesto na natjecanju elektronskog pikada Primorsko-goranske županije, 2. mjesto u klasičnom pikadu na natjecanju PGŽ-a te treće mjesto u Kupu PGŽ-a.

Pojedinačna novčana nagrada za najbolju sportašicu iznosi 665 eura, a isto toliko iznosi i nagrada za najboljeg sportaša. Nagradu za najbolju ekipu je 1330 eura, a svi će dobiti i prigodne plakete.