
Foto Hrvatska pošta
Nova adresa je Trg hrvatskih branitelja 1, Čavle, u prostoru gdje je nekada bila trgovina PIK-a
povezane vijesti
U utorak, 14. veljače, poštanski ured 51219 Čavle počeo je raditi s korisnicima na novoj adresi – Trg hrvatskih branitelja 1, Čavle, u prostoru gdje je nekada bila trgovina PIK-a.
U novom većem prostoru, koji je u prizemlju, korisnicima su na raspolaganju dva univerzalna šaltera na kojima, osim poštanskih, mogu obaviti i osiguravateljske, telekomunikacijske, maloprodajne, mjenjačke i bankarske usluge te 66 pretinaca s ključem namijenjenih za isporuku pošiljaka.
Nakon preseljenja u novi prostor, radno vrijeme poštanskog ureda 51219 Čavle nije se mijenjalo te je ured otvoren od ponedjeljka do petka u vremenu od 8 do 17 sati, kao i subotom od 8 do 12 sati.
“U više od 800 naselja diljem Hrvatske korisnicima je na raspolaganju 1.016 poštanskih ureda, a glavni cilj Hrvatske pošte jest pozicionirati poštanske urede na pristupačnim lokacijama kako bi korisnici mogli obaviti što više usluga u svojem susjedstvu”, kažu u Hrvatskoj pošti.
Načelnica Općine Čavle Ivana Cvitan Polić ističe kako je Pošta već neko vrijeme tražila adekvatniji i pristupačniji prostor, s obzirom da se godinama nalazila na katu Doma kulture u Čavlima, u puno manjem prostoru, što je predstavljalo probleme starijim mještanima zbog stepenica, a i djelatnicima koji su bili “skučeni” u prostoru.
– Znali smo da pošta traži mjesto u prizemlju, pa smo ovaj prostor, gdje je prije bio PIK, prvo njima ponudili. Drago mi je kako je prostor uređen, zbog lokacije u prizemlju puno je pristupačniji mještanima, a i djelatnicima će biti puno bolje raditi, jer se radi o prostoru površine devedeset “kvadrata”.
Iseljenjem pošte s kata Doma kulture stvoreni su uvjeti, a i dobivena dozvola da taj prostor bude namijenjen Općini Čavle, kada se preselimo, što je dio projekta unutrašnjeg uređenja čavjanskog Doma.
Taj projekt je pred dobivanjem građevinske dozvole, a kada bude uređen, u njega će iz Čebuharove kuće preseliti kompletna Općinska uprava, uredit će se sala i hol s pozornicom te ugraditi dizalo, kaže Cvitan Polić.