12. ožujka

PGS najavio izlazak na riječke mjesne izbore: Potrebna je decentralizacija i na lokalnoj razini

Damir Cupać

Tea Mičić Badurina / Foto Vedran Karuza

Tea Mičić Badurina / Foto Vedran Karuza

PGS izlazi samostalno na izbore u 23 mjesna odbora, a u njih pet u koaliciji sa SDP-om



Predsjednica riječkog ogranka PGS-a Tea Mičić Badurina najavila je da PGS izlazi na predstojećim izborima za riječku mjesnu samoupravu koji će se održati 12. ožujka 2023. godine samostalno u 23 mjesna odbora, a u njih pet u koaliciji sa SDP-om.


– PGS se zalaže za decentralizaciju na svim razinama pa tako i na lokalnoj. To znači da ćemo zagovarati veće ovlasti mjesne samouprave kao i više sredstava mjesnim odborima.


Ovi izbori su jedinstvena prilika građanima da se pretvore u aktivne sudionike jer preko svojih predstavnika u mjesnim odborima mogu utjecati na kvalitetu života u svom kvartu i rješavati komunalne probleme, izjavila je Mičić Badurina.


Rad na terenu




Zlatko Fumić kandidat PGS-a za Mjesni odbor Pehlin kazao je da su aktivnosti mjesnog odbora u prošlom mandatu bile manje intenzivne na terenu zbog pandemije koronavirusa, ali da su se rješavale sve pritužbe građana koje su dostavljane mjesnom odboru.


– U mandatu koji je pred nama prioritet će biti rad na terenu kako bi što kvalitetnije rješavali probleme s kojima se građanu suočavaju, najavio je Fumić.


Kandidatkinja PGS-a za Mjesni odbor Vojak Ana Kola Udvardi najavila je da će se zalagati za rješavanje problema cestovne infrastrukture i povećavanje sigurnosti pješaka.


– Nastojat ćemo rješavati probleme kada je riječ o sigurnosti pješaka budući da je u našem mjesnom odboru škola. Jedan od prioriteta bit će jačanje međugeneracijske solidarnosti, najavila je Kola Udvardi.


Bez velikih obećanja


Ćenan Beljulji koji se s liste PGS-a natječe za Mjesni odbor Sveti Nikola poručio je da ne želi davati velika obećanja budući da se građani najviše razočaraju u one koji puno obećavaju.


– Prioriteti u našem programu su cestovna i ostala komunalna infrastruktura, ali i kvalitetnije održavanje zelenih površina. Ne želimo puno obećavati kako bi se građani što manje razočarali, našalio se Beljulji.


Dalibor Barac, kandidat PGS-a za Mjesni odbor Brajda Dolac, postavio je pitanje jesu li građani zadovoljni kvalitetom života u njihovim kvartovima.


– Mislim da će se svi složiti da je odgovor da nisu. Izbori za mjesne odbore prilika su da se to promijeni i zato je bitno da izađu na biralište i izaberu kandidate koji će zastupati njihove interese, izjavio je Barac.


Škurinje dio grada, a ne sela


Kandidat PGS-a za Mjesni odbor Pehlin Aljoša Bratuša poručio je da je njegovo iskustvo kada je riječ o mjesnoj samoupravi da se premalo pažnje posvećuje komunalnoj infrastrukturi.


– U Mjesnom odboru Pehlin jedan je od većih problema neadekvatno parkiranje oko osnovne škole zbog čega je ugrožena sigurnost. Zalagat ćemo se za rješavanje tog problema, a prioritet će biti i uređenje reciklažnog dvorišta, kazao je Bratuša.


Matija Zanoškar, kandidatkinja PGS-a u Mjesnom odboru Pećine, ocijenila je da su aktivnosti mjesnog odbora u prošlom mandatu bile nezadovoljavajuće i uvjerena je da će ako dobije povjerenje građana to promijeniti.


– Svaki mjesni odbor ima slične probleme i zato građani trebaju izaći na birališta kako bi se stvari počele mijenjati, uvjerena je Zanoškar.


Kanidat PGS-a za Mjesni odbor Škurinje Vladimir Knapić uvjeren je da mjesni odbori mogu napraviti puno za kvalitetu života, a on će se zalagati da Škurinje budu dio grada, a ne sela.