Po Obersnelovoj odluci u Nadzorni odbor Autotroleja ući Željko Glavan i Ivo Simper. Glavan je HSLS-ovac i bio je predsjednik Gradskog vijeća, dok je Simper SDP-ovac i predsjednik je Vijeća Mjesnog odbora Mlaka
RIJEKA Riječka oporba s punim je pravom zahtijevala od riječkog gradonačelnika Vojka Obersnela da im se otvore vrata nadzornih odbora gradskih poduzeća i upravnih vijeća gradskih ustanova, ali je to gradska vlast decidirano odbila i potvrdila politiku da pravo na plijen ima samo pobjednik.
U skladu s tim načelom izabrani su i novi predstavnici u nadzornim odborima nekoliko komunalnih poduzeća. Tako će po Obersnelovoj odluci u Nadzorni odbor Autotroleja ući Željko Glavan i Ivo Simper. Glavan je HSLS-ovac i bio je predsjednik Gradskog vijeća, dok je Simper SDP-ovac i predsjednik je Vijeća Mjesnog odbora Mlaka.
Rad uprave Komunalnog društva Vodovod i kanalizacija prema Obersnelovoj odluci nadzirat će pročelnik Odjela gradske uprave za gospodarenje imovinom i ravnatelj Agencije za društveno poticanu stanogradnju Grada Rijeke Vladimir Benac, a društvo će mu raditi IDS-ovac Nedeljko Tomić koji je nakon smjene vlasti na državnoj razini preuzeo funkciju predstojnika Područne službe Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje u Rijeci. Riječki je gradonačelnik izabrao za nadzor Komunalnog društva Čistoća HNS-ovca Dragana Blaškovića i SDP-ovu gradsku vijećnicu Petru Karanikić, sestru vlasnice tvrtke za prijevode koja je »zaslužna« za blamažu na novim internetskim stranicama Turističke zajednice grada Rijeke.
Za članove Upravnog vijeća Dječjeg vrtića »Rijeka« gradonačelnik je predložio troje SDP-ovaca, Ivana Jurčić, Ana Komparić Devčić i Gordana Radošević, te IDS-ovka Tajana Masovčić.
U Gradu Rijeci navode da članovi nadzornih odbora trgovačkih i komunalnih društava u većinskom gradskom vlasništvu primaju naknadu koja mjesečno iznosi 780 kuna.
– Naknade su jednake za članove nadzornih odbora svih društava. Članovi kazališnih i upravnih vijeća ustanova čiji je osnivač Grad Rijeka ustanova imaju pravo na mjesečnu naknadu u iznosu od 754,25 kuna. No, pravo na naknadu ostvaruje se za mjesec u kojem je održana sjednica vijeća, ukoliko su sjednici prisustvovali, a naknada se isplaćuje na temelju dostavljene obavijesti o održanoj sjednici i članovima koji su sjednici prisustvovali, naveli su u Gradu Rijeci.