Najavljeno

Novi ciklus Škole za razvedene roditelje od 7. svibnja u Tiću

Sanja Gašpert

Ilustracija / Foto Sasa Miljevic/PIXSELL

Ilustracija / Foto Sasa Miljevic/PIXSELL



Novi ciklus Škole za razvedene roditelje održavat će se od 7. svibnja do 4. lipnja, svake srijede od 17 do 18,30 sati, u Centru za pružanje usluga u zajednici Tić, Rijeka na adresi Beli Kamik 11 u Rijeci.


Centar za pružanje usluga u zajednici Tić, Rijeka provodi ovaj program od 2007. godine, a namijenjen je roditeljima koji su razvedeni ili je proces razvoda braka u tijeku.


Cilj programa je olakšati prilagodbu djece i roditelja na nove životne okolnosti, pomoći u smanjivanju opterećenja uvjetovanih rastavom uz jačanje roditeljske kompetencije u odgoju, a time i osjećaja zadovoljstva roditeljskom ulogom.




– Program je namijenjen roditeljima koji žele znati više o utjecaju razvoda na razvoj djece, kako pomoći djeci da se prilagode na nove životne okolnosti, kao i o vještinama konstruktivnog zajedničkog roditeljstva nakon rastave.


Teme predavanja Škole koja će se odvijati tijekom pet uzastopnih srijeda su Etape razvoda, Kako razvod braka utječe na djecu?, Sukobi među roditeljima: rizici i posljedice, Dobri i loši oblici komuniciranja te Pozitivno roditeljstvo, kažu u Tiću te podsjećaju kako je program besplatan, a za vrijeme trajanja edukacije ponuđene su i kreativne radionice za djecu sudionika starosti 6+.


Obavezne prijave su putem e-obrasca, koji je također dostupan na Facebook stranici Centar Tić Rijeka ili telefonom na broj 099/162 8068. Za više informacija zainteresirani mogu posjetiti i web stranicu.


Centar za pružanje usluga u zajednici Tić, Rijeka je javna ustanova socijalne skrbi koja pruža psihosocijalnu pomoć djeci, mladima i njihovim obiteljima kroz program poludnevnog boravka, savjetodavnu stručnu pomoć te preventivnu djelatnost.


Poludnevni boravak namijenjen je djeci kojoj je potrebna dodatna podrška i pomoć u odrastanju. Savjetodavna stručna pomoć pruža se djeci i mladima koji imaju iskustvo ili su u riziku za zlostavljanje (seksualno, emocionalno, fizičko; vršnjačko nasilje) i/ili zanemarivanje te njihovim nezlostavljajućim roditeljima, skrbnicima i obiteljima, kao i obiteljima kod kojih postoji rizik pojave zlostavljanja (visoko konfliktni razvodi).


Usluge su za sve korisnike besplatne, a za dolazak nije neophodna uputnica, kako bi se olakšao i ubrzao proces traženja i dobivanja stručne pomoći. Preventivna djelatnost uključuje rano otkrivanje i prevenciju zlostavljanja i zanemarivanja djece te povećanje informiranosti i osjetljivosti društva u svezi problema zlostavljanja kao i adekvatnog načina njegova rješavanja.