Križevci Dance Cup 2024.

Riječki plesači na međunarodnom plesnom turniru postigli sjajan uspjeh

Ivana Kocijan

Zasjali na pobjedničkom postolju

Flash Dance Unit u konkurenciji od 255 koreografija s dvije je koreografije završio u Top 10 na međunarodnom plesnom turniru Križevci Dance Cup 2024. u kojem je u osam različitih plesnih kategorija sudjelovalo oko 1.000 natjecatelja. Riječka plesna skupina briljirala je svojim nastupima, predstavivši se s 19 plesačica u kategoriji mlađih osnovaca.

S tri iznimno kreativne koreografije – »Barbie«, »Huts« i »Violet« – postigli su izniman uspjeh i zasjali na pobjedničkom postolju. U kategoriji Hip hop group children osvojili su zlato s koreografijom »Barbie« te četvrto mjesto s koreografijom »Violet« dok su u kategoriji Hip hop formation children plesačice osvojile još jedno zlato s koreografijom »Huts«. Ovaj sjajan uspjeh omogućio im je plasman među 10 najboljih u konkurenciji koja je brojala čak 255 koreografija, osiguravajući im mjesto u Mini Gali.

Jedini klub u Rijeci koji je član Hrvatskog sportskog plesnog saveza, organizira i poziva ljubitelje breakdancea na HSPS bodovni turnir u breakingu koji će biti održan u nedjelju u Sportskoj dvorani Mavrinci.