OŠK

U Omišlju održana memorijalna utakmica u spomen na Nikolu Turčića Mikića

Mladen Trinajstić

OMIŠALJ Na nogometnom igralištu omišaljskog OŠK-a ovog je tjedna odigrana memorijalna nogometna utakmica u spomen na pokojnog otočnog poduzetnika, humanitarca ali i podupiratelja sportskih, posebice nogometnih aktivnosti u Omišlju i otoku Krku, Nikolu Turčića Mikića.

U prigodnom nogometnom ogledu u toj su prilici sudjelovale ekipe sačinjene od članova OŠK Omišalj i djelatnika tvrtke GPP Mikić. Iako rezultati ovakvih utakmica i nemaju neku posebnu važnost, spomenimo da je prijateljski ogled, igran u dva 30-minutna poluvremena, završio neriješenim rezultatom 5:5. Glavni sudac utakmice bio je Marko Miculinić, a pomoćnici Stjepan Jukić i Mateo Vukelić, svi seniori NK OŠK.

Utakmicu je s tribina pratila brojna publika, a među gledateljima su bili i boćari iz Omišlja koji su na jogu kluba NK OŠK odigrali boćarsku utakmicu. Okupljanju i druženju u spomen na pokojnog Turčića nazočili su i brojni viđeniji otočani, među kojima i načelnik Općine Dobrinj Neven Komadina, a s njime i njegove kolege, bivši načelnici Općine Malinska-Dubašnica i Omišalj, Anton Spicijarić i Tomo Sparožić. Utakmici je nazočila i Turčićeva obitelj, supruga Emila i djeca Barbara, Lucija i Nikola.

– Velika utakmica za velikog čovjeka koji nas je kroz svoj život, stvaranje i postignuća zadužio, riječi su kojima je ovo događanje, koje bi prema svemu sudeći trebalo postati redovitom godišnjom tradicijom, popratio Mikićev sin i nasljednik u poslovnim i sportskim aktivnostima – Nikola Turčić.

Podsjetimo, Nogometni klub OŠK Omišalj osnovan je 1982. godine, a nakon osamostaljenja naše zemlje nije djelovao sve do 2006. godine, kad je upravo na Turčićevu inicijativu oživljen te je nastavio djelovati, u kontinuitetu, do danas. OŠK-ovi nogometaši na pragu su svog povijesnog uspjeha – plasmana u Treću HNL – Zapad.