Jiu-Jitsu

U Cresu priredili divan doček za Rubi i Matiju, s još jednog natjecanja vratili su se s odličjem

Walter Salković

Foto Walter Salković

Rubi Bosnić i Matija Preskavac s trenerom Franom Velčićem osvojili su medalju na Europskom prvenstvu u jiu-jitsuu za mlade

Na Trgu Frane Petrića u Cresu organiziran je svečani doček za Rubi Bosnić i Matiju Preksavca, te njihovog trenera Frana Velčića, koji su se s još jednog natjecanja vratili ovjenčani odličjima.

Ovog puta je na Europskom prvenstvu u jiu-jitsuu za mlade, održanom u francuskom Verquinu, Rubi Bosnić osvojila treće mjesto u kategoriji djevojaka do 18 godina i do 63 kg.

Iako je izgubila prvu borbu odlukom sudaca, mlada je Cresanka u repasažu nanizala tri pobjede i osvojila broncu.

Matija Preksavec natjecao se u kategoriji juniora do 18 godina i do 66 kilograma, i to s povišenom temperaturom, te nije imao dovoljno snage za značajniji rezultat.

Njihov trener iz kluba „Pura Vida“ Frane Velčić vodio je mladu hrvatsku reprezentaciju koja se sastojala od 15 boraca.

Čestitku im je uputio gradonačelnik Marin Gregorović, a okupljenima na Trgu Frane Petrića obratio se trener Velčić.

– Zahvaljujući ovom rezultatu Rubi je prvi član kluba Pura Vida koja je osvojila stipendiju i status vrsnog sportaša pri Hrvatskom olimpijskom odboru.

Iza nas su naporne dvije godine sa dva europska i jednim svjetskim prvenstvom pa bih se htio zahvaliti svima koji su nam na bilo koji način pomogli, zaključio je Velčić svoj govor nakon čega su se svi na Trgu počastili tortom.