Omišalj

Spomen na Nikolu Turčića: Memorijalna utakmica OŠK-a i GPP-a Mikić

Mladen Trinajstić

Sudionici prijateljske utakmice OŠK-a i GPP-a Mikić / Foto OŠK OMIŠALJ

Velika utakmica za velikog čovjeka koji nas je kroz svoj život, stvaranje i postignuća zadužio - riječi su kojima je ovo događanje popratio Mikićev sin i nasljednik u poslovnim i sportskim aktivnostima - Nikola Turčić

OMIŠALJ  Na nogometnom igralištu omišaljskog OŠK-a odigrana je memorijalna nogometna utakmica u spomen na pokojnog otočnog poduzetnika, humanitarca, ali i podupiratelja sportskih, posebice nogometnih aktivnosti u Omišlju i na otoku Krku, Nikolu Turčića Mikića. U prigodnom ogledu sudjelovale su ekipe sačinjene od članova OŠK-a Omišalj i djelatnika tvrtke GPP Mikić. Prijateljski ogled, igran u dva 30-minutna poluvremena, završio je neriješenim rezultatom 5:5. Glavni sudac utakmice bio je Marko Miculinić, a pomoćnici Stjepan Jukić i Mateo Vukelić, svi seniori NK OŠK-a. Među gledateljima su bili i boćari iz Omišlja koji su na jogu OŠK-a odigrali boćarsku utakmicu. Okupljanju i druženju nazočili su i brojni viđeniji otočani, među kojima i načelnik općine Dobrinj Neven Komadina te bivši načelnici općina Malinska-Dubašnica i Omišalj, Anton Spicijarić i Tomo Sparožić. Utakmici je nazočila i Turčićeva obitelj, supruga Emila i djeca Barbara, Lucija i Nikola.

– Velika utakmica za velikog čovjeka koji nas je kroz svoj život, stvaranje i postignuća zadužio – riječi su kojima je ovo događanje popratio Mikićev sin i nasljednik u poslovnim i sportskim aktivnostima – Nikola Turčić. Nogometni klub OŠK osnovan je 1982. godine, a nakon osamostaljenja naše zemlje nije djelovao sve do 2006. godine, kad je upravo na Turčićevu inicijativu oživljen te je nastavio djelovati u kontinuitetu do danas.