Radovi

Započelo uređenje dijela najužeg centra Matulja, prostora koji je godinama čekao obnovu

Aleksandra Kućel Ilić

Foto Sergej Drechsler

Foto Sergej Drechsler



Započeli su radovi na uređenju dijela najužeg centra Matulja, prostora koji je godinama čekao obnovu. Projekt obuhvaća rekonstrukciju dijela Trga maršala Tita te poteza od Galerijice do školske sportske dvorane, a cilj mu je podići kvalitetu i sigurnost prostora koji svakodnevno koriste mještani, učenici, roditelji i posjetitelji.


Investitor je Općina Matulji, dok radove u ukupnoj vrijednosti 200.000 eura + PDV izvodi Komunalac d.o.o., naveli su iz Općine Matulji.


Radovi uključuju uklanjanje dotrajalog asfalta i postojeće autobusne čekaonice, koja će biti zamijenjena novom, uređenje te proširenje sustava oborinske odvodnje, obnovu i sanaciju potpornog zida s ugradnjom nove pješačke ograde, kao i potpunu obnovu nogostupa od Galerijice do dvorane.




Uz to, uređuju se parkirne i cestovne površine uz nogostup, uvodi se novi pješački prijelaz radi veće sigurnosti te se postavlja nova prometna signalizacija i zaštitni stupići. Postojeća stabla na trgu ostaju sačuvana, a njihova će se okolina dodatno urediti.


– Kiosk Tiska, koji se nalazio točno na lokaciji izvođenja radova, zbog navedenog uređenja, privremeno je preseljen na lokaciju bliže zgradi Općine Matulji.


Ovim zahvatom Matulji dobivaju nužno osvježenje središta mjesta što će unaprijediti funkcionalnost, estetiku i sigurnost prostora.


Projekt bi, dopuste li vremenske prilike, trebao biti dovršen najkasnije do kraja 2025. godine, čime će centar Matulja dobiti moderan i uređen izgled primjeren potrebama stanovnika i svakodnevnog života – poručili su iz Općine Matulji.