Snijeg

Zabijelili su se "dolčići i krovići", krasni prizori zabilježeni na cijeloj Opatijskoj rivijeri

Aleksandra Kućel Ilić

Foto Nikola Blagojević

Foto Nikola Blagojević

Ma ki to more platit? Zabijelili su se "dolčići i krovići", krasni prizori zabilježeni su na cijeloj Opatijskoj rivijeri



OPATIJA, MATULJI – Bijeli blagdan Sveta tri kralja na cijeloj je Liburniji najviše razveselio mališane koji nisu imali priliku otići na snijeg u “bijelom tjednu”, pa je snijeg došao k njima i spustio se sve do mora.


Foto galerija: Snijeg u Opatiji Foto: Slavka Aničić


Ma ki to more platit? Zabijelili su se “dolčići i krovići”, krasni prizori zabilježeni su na cijeloj Opatijskoj rivijeri, no uz snježne radosti i idilične dojmove, snježni je pokrivač zadao i dosta prometnih problema te je zimska oprema obvezna na svim cestama diljem PGŽ.


Posla za dežurne službe je bilo na cijelom terenu, a kako su poručili danas iz Općine Matulji, ceste se kontinuirano posipavaju i čiste i na području Općine Matulji prioritet je glavna prometnica Matulji – Rupa.


Foto galerija: Snijeg na Liburniji Foto: Nikola Blagojević




– Istovremeno, “Komunalci” brinu o lokalnim i nerazvrstanim cestama. Prije početka padalina sve su nerazvrstane ceste posipane pijeskom i solju, te je očišćen veći dio cesta gornjeg kraja.


Čišćenje se provodi prema utvrđenim prioritetima, a zimska služba djeluje na cijelom području Općine Matulji. Međutim, snijeg i dalje intenzivno pada pa predstavnici Općine Matulji i dežurne službe mole građane za strpljenje i razumijevanje, te savjetuju da se, ako nije nužno, ne kreće na put – poručili su iz Općine Matulji, a zbog sigurnosti prometa, u popodnevnim satima se zatvorila stara cesta za Matulje – od Vage na Tošini prema centru Matulja.